Capan i Dežđek strijelci za prolaz u četvrtfinale kupa!

= NK Nedelišće - NK Hodošan 2:0

Deset utakmica bilo je potrebno čekati na prvi susret bez primljenog pogotka u novoj sezoni, a to se ostvarilo u osmini finala Međimurskog nogometnog kupa protiv Hodošana. Nedelišće je protiv trenutno trećeplasiranog županijskog prvoligaša dokazalo razliku između četvrtog i petog ranga.

Početak utakmice nije dao dojam da će naša momčad lako stići do pobjede. Nakon samo deset minuta igre Nedelišće nastavlja s igračem manje, izravni crveni karton pokazan je Franu Vibovcu zbog "prekršaja nad igračem koji je bio u izglednoj poziciji za postizanje pogotka".

Iz slobodnog udarca s 20-ak metara stativu je zatresao Simon Jakšić i u prvom dijelu nije bilo pogodaka. U redovima Nedelišća najbolju priliku nije iskoristio Roberto Dežđek u 42. minuti. Polovicom drugog poluvremena domaćin dolazi u zasluženo vodstvo.

U 66. minuti Zvonimir Panić uposlio je Tonija Capana koji pogađa protivničku mrežu za 1:0. Samo sedam minuta kasnije rezultat je 2:0, asistent je isti, a nakon preciznog ubačaja pogodak glavom i prvijenac u dresu Nedelišća postiže Dežđek. Isti igrač propustio je u 80. minuti još jednu priliku.

Prvo ime gostiju, Jakšić je u 85. minuti opet pokušao iz slobodnog udarca, a ovaj put Karlo Kocijan izbija loptu u korner. Minutu nakon toga Jakšić je proigrao Zorana Strahiju kojemu iz blizine Kocijan brani udarac i čuva praznu mrežu za siguran prolaz u četvrtfinale kupa.

Nedelišće se po treći put u posljednjih deset dana pokazalo u dobrom svjetlu i u igri 10 protiv 11 izborilo zasluženu pobjedu. U četvrtfinalu nas, kao i prošle sezone, čeka sraz s Rudarom iz Murskog Središća. Utakmica se igra u proljeće 2020., a domaćin će biti određen ždrijebom.

Rezultati osmine finala: Rudar - Naprijed 6:1, Mladost (SM) - Bratstvo (J) 1:1, 2:4 (11 m), Zasadbreg 77 - Dinamo (D) 3:1, BSK - Omladinac (NSR) 2:0, Bratstvo (SV) - Polet (SMnM) 0:4, Graničar (K) - Hajduk (Š) 4:0, Hajduk (B) - Međimurje 0:3

Četvrtfinale: Nedelišće - Rudar, Bratstvo (J) - Zasadbreg 77, BSK - Polet (SMnM), Graničar (K) - Međimurje