Uz dva isključenja Nedelišće proslavilo pobjedu

= NK Nedelišće - NK Dinamo (D) 3:2

Na šestu godišnjicu otvaranja SRC-a Trate odigrana je 170. seniorska utakmica na stadionu, a momčad Nedelišća je pred 300-tinjak gledatelja s pobjedom ušla u prvenstvo. Gosti iz Domašinca mogli su povesti već u 2. minuti kad udarac Stjepana Igreca u korner odbija Karlo Kocijan.

U 30. minuti Nedelišće ne koristi jednu šansu, a nekoliko minuta kasnije Kocijan još jednom brani pokušaj Igreca. Dinamo u vodstvo dolazi u 39. minuti, nakon jedne izgubljene lopte pri sredini terena, da bi već u sljedećem napadu Matija Farkaš postigao izjednačujući pogodak za 1:1.

Odmah u početnim minutama drugog poluvremena Nedelišće preokreće rezultat u svoju korist. Odličnim i preciznim udarcem Gabrijel Radiković potvrdio je u 52. minuti da posjeduje top u nogama i s 18 metara zatresao mrežu za 2:1. Gosti poravnavaju rezultat 20 minute prije kraja susreta.

Farkaš je zaradio isključenje u 70. minuti, a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Igrec za 2:2. S igračem manje naša momčad pokazuje karakter i nakon samo pet minuta opet smo u vodstvu. Iz kornera je ubacio Borna Petrovečki, a strijelac za 3:2 bio je Fran Vibovec.

Drugo isključenje stiglo je u 85. minuti kad je teren morao napustiti Zvonimir Panić, dok gosti ni nakon sedam minuta nadoknade nisu uspjeli iskoristiti dva igrača više. Uz glasnu podršku navijača ništa nije moglo zaustaviti mladu momčad Nedelišća u pohodu na prvu ovosezonsku pobjedu.

Rezultati 1. kola: Dinamo (P) - Mladost (SM) 0:0, Mladost K. (P) - Zelengaj 2:2, Bednja - Dubravka-Zagorac 1:0, Sloga - Ivančica 2:5, Međimurec - Nedeljanec 3:2, Jalžabet - Omladinac 4:1