Novu sezonu napadamo s pomlađenom momčadi

U sezonu 2019./2020. nogometni klub Nedelišće ulazi s 12 novih igrača u odnosu na proljetni dio prošle sezone, a nije isključivo ni da se još netko priključi momčadi trenera Nevena Bujanića kako bi postojala potrebna širina na svim pozicijama.

Gabrijel Radiković
Gabrijel je došao iz redova novog hrvatskog trećeligaša Rudara u kojem je proveo posljednjih šest sezona. Prošle sezone propustio je samo dvije prvenstvene utakmice, od čega jednu zbog kartona.

Antonio Dodlek
Antonio stiže iz domašinečkog Dinama, našeg protivnika u 1. kolu nove sezone 4. NL ČK-VŽ. Prošle sezone s Dinamom je osvojio 9. mjesto, a ranije u karijeri nastupao je za kadete Međimurja u Prvoj HNL.

Borna Petrovečki
Borna se nakon sezone i pol vraća u Nedelišće iz Jalžabeta gdje je u prošloj sezoni upisao 20 nastupa u ligi. S obzirom da je u povratku zatekao bivše suigrače neće imati problema s prilagodbom.

Leo Lesjak
Leo dolazi iz Omladinca iz Novog Sela Rok čiji dres je nosio punih osam godina i u kojem je prošle sezone bio standardni prvotimac s 25 odigranih utakmica te dao doprinos u zadržavanju četvrtoligaškog statusa.

Zvonimir Panić
Zvonimir je drugi povratnik, nakon sezone u Slogi iz Štrigove opet je obukao dres Nedelišća. Sa Slogom je prošle sezone osvojio odlično 4. mjesto u 1. ŽNL, nastupio u 25 utakmica i pritom postigao 12 golova.

Robert Šostarić
Robert je proljetni dio prošle sezone odradio u Poletu iz Pribislavca koji se na tablici 1. ŽNL smjestio odmah ispod kluba iz Štrigove. Imao je status prvotimca, a upisao je 12 nastupa i postigao tri pogotka.

Stiven Sabol
Stiven u Nedelišće dolazi iz Zagreba gdje je za juniorsku momčad nastupao u Prvoj HNL i odigrao 16 utakmica. Ranije je bio član i zagrebačkog Dinama i Lokomotive, te skupio četiri nastupa za U-14 reprezentaciju.

Matija Farkaš
Matija je jedan od trojice igrača koji su pristupili iz NŠ Međimurje-Čakovec, prošle sezone bio je kapetan momčadi koja je izborila plasman u 2. ŽNL, a usput je postigao 16 pogodaka.

Roberto Dežđek
Roberto također stiže iz Čakovca, prošle sezone nastupio je na svakoj utakmici 3. ŽNL, propustio ukupno samo 44 minute, i bio najbolji strijelac lige s 33 pogotka u 24 kola.

Filip Patafta
Filip je treći standardni prvotimac seniora čakovečke nogometne škole za koju je upisao 17 nastupa. Zajedno s Farkašom i Dežđekom osvojio je i Međimurski nogometni kup za juniore.

Matija Pintar
Matija dolazi iz lendavske Nafte, a prije odlaska u Sloveniju bilježio je prve seniorske nastupe u Spartaku iz Male Subotice. U jesenskom dijelu prošle sezone nastupio je u 14 utakmica.

Nikola Šoltić
Nikola se nakon šest godina vratio u matični klub, stigao je iz Trnovca s kojim je osvojio naslov prvaka i izborio povijesni plasman u 1. ŽNL. U mlađim uzrastima bio je član odlične generacije nogometaša iz Nedelišća.

Dres našeg kluba u novoj sezoni nosit će i sedmorica igrača iz prošle sezone: Fran Vibovec, Karlo Kocijan, Nino Vizinger, Danijel Jagec, David Jurak, Toni Capan i Boris Martinović, dok će dužnost fizioterapeuta obavljati Dario Vidović.

Rezultati na pripremama: Podturen 3:2, Bratstvo (SV) 4:3, Jedinstvo (GM) 2:0, Spartak 7:0, Varaždin (jun.) 1:3, Omladinac (NSR) 5:3

Klub su napustili: Nino Pintarić (Trnovec), Karlo Marciuš, Leon Vrček i Karlo Novak (Strahoninec), Silvio Jovan (Varaždin), Leonard Mesarić i Dejan Slunjski (Rudar), Rodrigo Lima (Bleiburg), Marko Kolak (Nur), Antonio Šemper (Kloštar K. Ivanić).