Međimurje osvaja sedmu titulu, bez neizvjesnosti u finalu

= NK Nedelišće - NK Međimurje 1:6

Trofej pobjednika međimurskog kupa ostat će u Čakovcu i četvrtu godinu uzastopno, svako moguće iznenađenje možemo odbaciti nakon 90 minuta prve finalne utakmice. Pred oko 350 gledatelja Međimurje je demonstriralo kvalitetu i bolju fizičku spremu i ostvarilo pobjedu od pet pogodaka razlike.

Golijada je otvorena u 32. minuti kad Nino Patafta iz kaznenog udarca dovodi Čakovčane u vodstvo, dok samo pet minuta kasnije Marin Fadić zabija za 0:2. Gosti su u prvih 15 minuta drugog dijela udvostručili prednost, u 55. minuti drugi pogodak postiže Patafta, a ubrzo je Ivan Ptiček strijelac za 0:4.

Iz jedinog ozbiljnog udarca prema gostujućim vratima Nedelišće uspijeva smanjiti zaostatak, Rodrigo Lima zatresao je mrežu Međimurja u 67. minuti prekrasnim pogotkom s 18 metara. Samo dvije minute kasnije za goste zabija Jan Marcijuš, a u 82. minuti i Vinko Pušić za vrlo uvjerljivih 1:6.

U 90. minuti dosuđen je kazneni udarac i za Nedelišće, a udarac Dejana Slunjskog obranio je Marko Galoši. Naša momčad ostala je do kraja sezone bez Antonija Šempera koji je zbog ozljede teren napustio u 34. minuti. U subotu od 17:30 sati na Tratama se igra ligaška utakmica protiv Dinama.

NK Nedelišće - NK Međimurje 1:6 (0:2)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 350
Suci: Klarić, Križarić, Aldić, Dumančić; delegat: Jambrović

Strijelci: 0:1 Patafta (11 m) 32', 0:2 Fadić 37', 0:3 Patafta 55', 0:4 Ptiček 59', 1:4 Rodrigo Lima 67', 1:5 Marcijuš 69', 1:6 Pušić 82'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić ©, Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima (od 83. Vrček), Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper (od 34. Marciuš)

Međimurje: Galoši, Brcković (od 46. Ikić), Ptiček, Pajić (od 46. Pušić), Fadić (od 46. Jakšić), Hranilović ©, Tkalčić (od 57. Marcijuš), Zanjko (od 46. Marić), Patafta, Trojak, Malenović