Šest golova u Sv. Mariji, Nedelišće u završnici ispustilo prednost

= NK Mladost (SM) - NK Nedelišće 3:3

Tri golova domaće momčadi, tri golova gostujuće momčadi, dva crvena kartona za goste, jedan kazneni udarac za domaćina, šest žutih kartona na utakmici i oko 700 gledatelja. Tako je u brojkama izgledala prva polufinalna utakmica odigrana u Svetoj Mariji između Mladosti i Nedelišća.

U tijeku je bila tek 5. minuta kad je Mladost povela 1:0. Nakon prekršaja Leonarda Mesarića, prilikom kojeg je u vrlo ranoj fazi zaradio žuti karton, za domaće je Mihael Vlah izveo slobodan udarac i s 18 metara poslao loptu preko "živog zida" u bliži kut Karla Kocijana za slavlje domaćih navijača.

Slavlje je bilo kratkog vijeka, u 14. minuti Mesarić dobiva zračni dvoboj s protivničkim igračem, loptu prima Rodrigo Lima koji se sjurio prema vratima domaćih i poentira za izjednačenje. Već u 18. minuti preokret, iz kuta je ubacio Dejan Slunjski, a glavom zabio Nino Vizinger za 1:2.

Do poluvremena još po jedna izgledna prilika na obje strane, u 35. minuti udarac Dominika Gašparića obranio je Kocijan, dok je u 40. minuti pokušaj Slunjskog iz slobodnog udarca s oko 25 metara vratar Mladosti Domagoj Kanižaj vršcima prstiju uspio izbiti u korner.

Već u četvrtoj minuti drugog dijela opet Kanižaj spašava svoju momčad, najprije brani pokušaj Danijela Jageca iz slobodnog udarca, a zatim nakon kornera praktički s visine gol-crte izbacuje loptu koju je poslao Rodrigo Lima. Na drugoj strani uzvraća domaćin, udarac Vlaha glavom ide pored vratnice.

Teško razdoblje za Nedelišće dolazi u posljednjih pola sata utakmice, igru je morao napustiti Nino Pintarić, i bez prvog čovjeka obrane bilo je puno problema. Fran Vibovec nije proveo ni deset minuta na terenu, u 66. minuti zaradio je isključenje zbog sprječavanja protivnika u izglednoj prilici.

Minutu kasnije činilo se da je pobjednik poznat, Slunjski je lijepim lobom s preko 40 metara prebacio Kanižaja za 1:3. U 71. minuti Kocijan dobar pokušaj Luke Mustača šalje u korner, Nedelišće u 77. minuti uzvraća lijepom i brzom akcijom, ali bez pogotka, David Jurak pucao je pored vratiju.

Naša momčad dodatno je pala izlaskom Slunjskog, a domaćin je to znao iskoristiti. Filip Igrec u 85. minuti smanjuje zaostatak Mladosti na 2:3, a pet minuta kasnije domaći dolaze i do trećeg pogotka. Nakon nedosuđenog zaleđa Mesarić je u šesnaestercu skrivio prekršaj i zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Kazneni udarac realizirao je Gašparić za konačnih 3:3. Odluka o finalistu pada na Tratama, Mladost dolazi izboriti svoje prvo finale, dok će Nedelišće nastojati izboriti svoje deveto finale, treće uzastopno. Prije toga, u subotu na Trate dolazi Međimurec.

NK Mladost (SM) - NK Nedelišće 3:3 (1:2)
Igralište: NK Mladost, Sveta Marija / Gledatelja: 700
Suci: Klarić, Šupljika, Čurila / delegat: Bacinger

Strijelci: 1:0 Vlah 5', 1:1 Rodrigo Lima 14', 1:2 Vizinger 18', 1:3 Slunjski 67', 2:3 F. Igrec 85', 3:3 Gašparić (11 m) 90'

Crveni karton: Vibovec 66', Mesarić 90' (oba Nedelišće)

Mladost: Kanižaj, Pavlic © (od 86. Šulj), Tarandek, Nađ, Vlah, Mlinarec, Mustač (od 71. Kvakan), Gašparić, Magdalenić, D. Igrec, F. Igrec

Nedelišće: Kocijan, Pintarić (od 57. Vibovec), Jagec, Mesarić, Kolak, Jurak (od 90. Vrček), Rodrigo Lima (od 88. Marciuš), Vizinger © (od 73. Caio Vinicius), Slunjski (od 83. Šemper), Martinović, Capan
Rezultati polufinala: Međimurje - Polet 2:2, Polet - Međimurje 2:4 (ukupno 4:6)