Jalžabet očitao lekciju igračima Nedelišća i zasluženo slavio

= NK Jalžabet - NK Nedelišće 3:1

Uoči važnih utakmica koje slijede nogometaši Nedelišća ne uspijevaju pronaći izlazak iz rezultatske krize, a Jalžabet je peti protivnik u nizu koji je zaustavio našu momčad. Pred stotinjak gledatelja domaćin je poveo u 6. minuti, grešku mladog vratara Silvia Jovana iskoristio je iskusni Nenad Hanc za 1:0.

Ni deset minuta kasnije s 18 metara pucao je Zlatko Vrbek, a lopta odlazi preko vratiju. Nedelišće od početka nije izgledalo dobro na terenu te se zbog bezvoljnosti i slabog protoka lopte rijetko dolazilo do protivničkog šesnaesterca. U jednom od rijetkih pokušaja David Jurak u 28. minuti pogađa stativu.

Ubrzo domaćin dolazi do 2:0, Hanc je u 33. minuti izbio sam pred Jovana i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Igrači Nedelišća bude se u drugoj polovici drugog poluvremena i smanjuju zaostatak. Udarac iz kuta izveo je Danijel Jagec, a najspretniji je bio Jurak koji u 70. minuti zabija za 2:1.

Naša momčad bila je nadomak izjednačenja u 80. minuti, u odličnoj poziciji loptu je u šesnaestercu primio Jurak, ali udarac nije bio dovoljno snažan. Jalžabet pobjedu potvrđuje u zadnjim trenucima utakmice kad je strijelac za 3:1 bio Dubravko Car. Već u srijedu na rasporedu je polufinale kupa u Svetoj Mariji.

NK Jalžabet - NK Nedelišće 3:1 (2:0)
Igralište: Sportski centar, Jalžabet / Gledatelja: 100
Suci: Žganec, Mihoci, Kolarić; delegat: Drvenkar

Strijelci: 1:0 Hanc 6', 2:0 Hanc 33', 2:1 Jurak 70', 3:1 Car 90'

Jalžabet: Špicer, Petrovečki (od 55. Možanić), Žugec, Amanović, Šaško (od 50. Horvatić), Vrbek, Hanc, Bručić (od 78. Tenčić), Labaš, Modrić, Car ©

Nedelišće: Jovan, Jagec, Marciuš (od 46. Rodrigo Lima), Caio Vinicius, Mesarić (od 58. Slunjski), Kolak, Jurak, Martinović, Capan, Vibovec ©, Šemper (od 46. Vizinger)
Rezultati 23. kola: Podravina - Međimurec 2:3, Rudar - Dubravka-Zagorac 1:1, Omladinac - Novi Marof 4:0, Mladost Komet - Varteks 1:2, Nedeljanec - Sloga 2:3, Bednja - Dinamo 1:2, Pušćine - Polet 0:5