Minimalan poraz u Beletincu, jedan gol odlučio utakmicu

= NK Bednja - NK Nedelišće 1:0

Prohladno vrijeme, vodom natopljen teren, suđenje nedostojno derbija kola - to je u kratkim crtama sažetak utakmice odigrane u Beletincu. Oko 200 gledatelja prisustvovalo je susretu trećeplasirane Bednje i četvrtoplasiranog Nedelišća, a nakon kojeg su tri boda pripala domaćoj momčadi.

Na terenu nije bilo uvjeta da momčadi uspostave svoju igru, a prvu opasniju priliku stvorilo je Nedelišće. Rodrigo Lima u 9. minuti našao se u poziciji kad je mogao izbiti sam pred domaćeg vratara i poentirati, no dosuđen je prekršaj u napadu. Deset minuta kasnije na drugoj strani Jakov Klopotan šalje loptu pored vratiju.

Burno je bilo krajem prvog dijela kad je nakon prekršaja Caia Viniciusa zbog ozljede teren morao napustiti Mihael Đurin, pri čemu je naš igrač zaradio žuti karton. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0. U 55. minuti bilo je igranja rukom pred vratima Bednje i zatim zbunjujućih odluka djelitelja pravde.

U konačnici nije dosuđen kazneni udarac za Nedelišće. Pobjedonosni pogodak domaći su postigli u 59. minuti kad je Martin Šinjori bio strijelac za 1:0. Prema vratima Sandra Medveda u 65. minuti iskosa je opasno zaprijetio Antonio Šemper, no lopta ide izvan okvira gola. Petnaestak minuta kasnije Bednja ima dvije šanse.

Ante Kulji u 79. minuti s 20-ak metara pogađa stativu, a već u 81. minuti u kontri domaćih Ante Ivančić izbija sam prema vratima Nedelišća, ali slabo puca i Karlo Kocijan zaustavlja taj pokušaj. Zadnja prilika za izjednačenje bila je u 90. minuti kad je udarac Leonarda Mesarića završio u protivničkom bloku.

Nakon utakmice u kojoj obje momčadi imaju što zamjeriti sudačkoj trojci okrećemo se nadolazećim dvobojima. Iduće subote na Tratama gostuje Nedeljanec.

NK Bednja - NK Nedelišće 1:0 (0:0)
Igralište: Kod mosta, Beletinec / Gledatelja: 200
Suci: Turk, Čurila, Sukanec; delegatkinja: Medved

Strijelci: 1:0 Šinjori 59'

Bednja: Medved, Puškadija, Bosilj (od 46. M. Ivančić), Holi, Šinjori, Žugec (od 83. Lučić), Blažeković (od 46. A. Ivančić), Šantek, Kulji, Đurin (od 42. Daševci), Klopotan

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Caio Vinicius (od 70. Marciuš), Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger, Martinović, Capan, Šemper
Rezultati 21. kola: Rudar - Sloga 0:1, Omladinac - Dubravka-Zagorac 0:0, Mladost - Polet 1:1, Varteks - Novi Marof 7:0, Jalžabet - Podravina 3:1, Nedeljanec - Međimurec 3:1, Pušćine - Dinamo 0:0