Capan u 86. minuti donio bod protiv Rudara

= NK Nedelišće - NK Rudar 2:2

Tri dana nakon sraza u Kupu Međimurja i prolaska Nedelišća u polufinale pobjedom 3:1 nad Rudarom, isti protivnici susreli su se na istom mjestu i u 20. kolu 4. NL ČK-VŽ. Pred oko 250 gledatelja odigrana je još jedna čvrsta i borbena utakmica u kojoj su obje momčadi kroz 90 minuta imale svoje svijetle trenutke.

Poput prošlog kola nogometaši Nedelišća opet nisu dobro ušli u utakmicu, igrala se tek 2. minuta kad je Roberto Skoliber pobjegao obrambenim igračima i svladao Karla Kocijana za vrlo ranih 0:1. Na izjednačenje se nije čekalo dugo, u 16. minuti dosuđen je prekršaj nad Rodrigom Limom.

Sa 17 metara izravno iz slobodnog udarca pogodak je postigao David Jurak za 1:1. U 22. minuti za goste je dobro pucao Matija Zadravec s 20-ak metara, ali Kocijan brani taj udarac. Rudar vraća vodstvo u 27. minuti, Caio Vinicius počinio je prekršaj nad M. Zadravcem, a Skoliber kroz živi zid zabija za 1:2.

U nastavku je za Rudar dobru priliku propustio Marko Šoltić u 71. minuti kad je pucao pored okvira gola. Deset minuta kasnije Nedelišće ima još veću priliku, najveću na utakmici, nakon prodora Rodriga Lime loptu je dočekao Marko Kolak koji iz blizine pogađa gredu. Prije kraja ipak stiže novo izjednačenje.

Antonio Šemper je u 86. minuti ubacio iz kornera, a Toni Capan bio je strijelac za 2:2. U idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Beletincu kod trećeplasirane Bednje.

NK Nedelišće - NK Rudar 2:2 (1:2)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 250
Suci: Bubek, Šupljika, Čižmešija; delegat: Peček

Strijelci: 0:1 Skoliber 2', 1:1 Jurak 16', 1:2 Skoliber 27', 2:2 Capan 86'

Nedelišće: Kocijan, Caio Vinicius (od 56. Marciuš), Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper, Vrček (od 73. Novak)

Rudar: Končić, Šardi, Skoliber, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak (od 12. Goričanec), M. Zadravec, Toplek, Petak (od 84. Vuri)
Rezultati 20. kola: Podravina - Novi Marof 7:1, Polet - Varteks 2:1, Sloga - Pušćine 0:1, Dubravka-Zagorac - Mladost Komet 2:1, Dinamo - Omladinac 1:1, Međimurec - Bednja 3:2, Jalžabet - Nedeljanec 1:0