Preokret, brazilski štih i Marciuš za polufinale kupa!

= NK Nedelišće - NK Rudar 3:1

Seniorska momčad Nedelišća petu sezonu uzastopno ostvarila je plasman u polufinale Kupa Međimurja! Četvrtfinalnoj utakmici odigranoj na Tratama prisustvovalo je oko 300 gledatelja pred kojima su se naši nogometaši iskupili za nedjeljni poraz u Pušćinama. Rudar je u prvih pola sata bolje stajao na terenu.

U 28. minuti se Antonio Zadravec nije najbolje snašao u izglednoj prilici, no samo četiri minute kasnije Rudar ipak dolazi u vodstvo. Na asistenciju Matije Petaka pogodak za 0:1 postigao je Filip Novak. Domaći igrači krenuli su zatim odlučnije prema protivničkim vratima i vrlo brzo se to isplatilo.

Danijel Jagec je u 36. minuti poslao odličnu dugu loptu prema Caiu Viniciusu nad kojim je počinjen prekršaj. Iz slobodnog udarca ubacio je Jagec, a Rodrigo Lima zabija za izjednačenje. Nedelišće uspijeva preokrenuti rezultat prije kraja prvog dijela, u 42. minuti strijelac za 2:1 bio je Caio Vinicius.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno prilika ni na jednoj strani. Rudar je u 73. minuti bio primoran poslati na teren pričuvnog vratara nakon što je isključen Mario Rajf, te su posljednjih 15-ak minuta odigrali s igračem manje. U trećoj minuti nadoknade pobjedu potvrđuje Karlo Marciuš za 3:1 nakon ubačaja Rodriga Lime.

Protivnik Nedelišću u polufinalu će biti Mladost iz Svete Marije, dok drugi par čine Polet (SMnM) i čakovečko Međimurje. Na novi susret Nedelišća i Rudara čekat ćemo samo tri dana, isti protivnici susreću se u subotu na istom mjestu u 20. kolu 4. NL ČK-VŽ.

NK Nedelišće - NK Rudar 3:1 (2:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Klarić, Čurila, Šupljika; delegat: Novak

Strijelci: 0:1 Novak 32', 1:1 Rodrigo Lima 36', 2:1 Caio Vinicius 42', 3:1 Marciuš 90+3'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Jagec (od 71. Marciuš), Caio Vinicius (od 68. Kolak), Mesarić, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger (od 90+4. Vrček), Martinović, Capan, Šemper

Rudar: Rajf, Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak, M. Zadravec (od 75. Končić), Toplek, Petak (od 59. Goričanec), Skoliber
Rezultati četvrtfinala: Mladost (SM) - Polet (P) 1:0, Hajduk (B) - Polet (SMnM) 0:6, Hodošan - Međimurje 2:2, 8:9 (11 m)