Važna pobjeda nad Omladincem uoči težeg rasporeda

= NK Nedelišće - NK Omladinac (NSR) 2:1

Ulazak u proljetni dio prvenstva i dalje je sjajan, osvojeno je devet bodova u tri utakmice i stečena značajna bodovna zaliha pred nadolazeći teški raspored. U 18. kolu na Tratama je gostovao Omladinac iz Novog Sela Rok, pretposljednja momčad lige koja se bori za opstanak.

Iako kartonirano i načeto ozljedama, Nedelišće je još uvijek imalo dovoljno kvalitete da upiše novu pobjedu. Krenulo je vrlo dobro, u 11. minuti nakon jedne dubinske lopte Rodrigo Lima izbija pred gostujućeg vratara i šalje loptu u mrežu za 1:0. Isti je igrač trebao postići i drugi pogodak.

Još jednom se našao sam pred vratarem Omladinca Dinom Križaićem, ali ovog puta puca ravno u njega. Povećanje vodstva stiže u 37. minuti, igrač gostiju Vanja Vugrinec imao je drugačiju namjeru, no lopta završava u mreži Omladinca i nakon autogola rezultat je 2:0 za domaćina.

Omladinac je uspio smanjiti u 44. minuti, Boris Martinović skrivio je prekršaj za kazneni udarac, a s 11 metara precizan je bio Takanori Yokochi za 2:1. Prije odlaska na odmor Ivan Drk zaradio je drugi žuti karton i gosti su cijelo 2. poluvrijeme odigrali s igračem manje.

Iz drugog poluvremena vrijedi izdvojiti tek jednu priliku, u 56. minuti dobro je s desne strane ubacio Toni Capan, a udarac Davida Juraka gosti su izbili s gol-crte. U naredna tri tjedna nogometaši Nedelišća odradit će četiri važne utakmice, a prva se igra iduće nedjelje u Pušćinama.

Zatim slijede dvije domaće utakmice protiv Rudara, 3. travnja četvrtfinale Kupa Međimurja i već 6. travnja ligaško 20. kolo, i nakon toga teško gostovanje kod Bednje u Beletincu 14. travnja.

NK Nedelišće - NK Omladinac 2:1 (2:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 250
Suci: Kramar, Remar, Hrastić; delegat: Posedi

Strijelci: 1:0 Rodrigo Lima 11', 2:0 Vugrinec (ag.) 37', 2:1 Yokochi (11 m) 44'

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Caio Vinicius (od 75. Marciuš), Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Slunjski (od 33. Šemper), Martinović, Capan, Vrček

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, M. Lukman, D. Lukman (od 66. Horvat), Yokochi, Kuhar, Drk, Fric (od 46. Mlinarić), Vugrinec, Lesjak
Rezultati 18. kola: Podravina - Polet 0:5, Dubravka-Zagorac - Novi Marof 3:1, Međimurec - Pušćine 2:2, Sloga - Mladost Komet 0:0, Dinamo - Varteks 1:1, Jalžabet - Rudar 2:1, Nedeljanec - Bednja 0:1