Pao je lider: Slunjski i Pintarić srušili Varteks!

= NK Nedelišće - NK Varteks 2:0

Proljetni dio prvenstva nogometaši Nedelišća otvorili su domaćom utakmicom protiv Varteksa, prvoplasirane momčadi na tablici. Za susretom je vladao velik interes, te se oko 650 gledatelja okupilo na Tratama i ispratilo derbi 16. kola. Na polovici prvog dijela gosti dolaze do najveće prilike na utakmici.

Igrala se 24. minuta kad je izigrana obrana Nedelišća, Veldin Karić se nakon prodora našao sam pred vratarem Karlom Kocijanom, nesebično asistirao Tihomiru Šoštariću, ali najbolji strijelac lige s pet metara prebacuje prazna vrata. Desetak minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za domaćina.

Protivnički igrač igrao je rukom u šesnaestercu, a u 36. minuti s 11 metara precizan je bio Dejan Slunjski za vodstvo 1:0. Za totalnu erupciju oduševljenja kod domaćih navijača naša momčad pobrinula se u 45. minuti, Slunjski je izveo udarac iz kuta, a Nino Pintarić glavom postiže pogodak za 2:0.

Varaždinci se u drugom poluvremenu nisu uspjeli vratiti, najbliže pogotku bili su u 55. minuti kad je Šoštarić pogodio stativu. Iza toga bilo je još poluprilika s obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Iduće subote na rasporedu je gostovanje u Prelogu kod Mladosti Komet.

NK Nedelišće - NK Varteks 2:0 (2:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 650
Suci: Jelić, Šambar, Sedlar; delegat: Drvenkar

Strijelci: 1:0 Slunjski (11 m) 36', 2:0 Pintarić 45'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Caio Vinicius (od 63. Šemper), Mesarić, Jurak (od 90+3' Vrček), Rodrigo Lima (od 90. Marciuš), Vizinger (od 69. Kolak), Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec

Varteks: Domjan, Vukman, Radić (od 72. Strahonja), Karić, Kuhar (od 61. Žganec), Sušac, Nježić, Šenkiš, Kukec, Benković, Šoštarić
Rezultati 16. kola: Podravina - Dubravka-Zagorac 3:1, Sloga - Novi Marof 4:1, Dinamo - Polet 0:5, Međimurec - Mladost Komet 2:4, Jalžabet - Omladinac 1:0, Pušćine - Nedeljanec 2:0, Bednja - Rudar 0:0