Jesen završena na 4. mjestu, ali daleko od borbe za titulu

Jesenski dio pete sezone 4. NL Čakovec-Varaždin protekao je u apsolutnoj dominaciji Varteksa, povratnika u četvrti rang nakon jednogodišnje trećeligaške avanture. Jedini klubovi koji su im uspjeli otkinuti bodove su Nedelišće (1:1 u 1. kolu), Omladinac (2:2 u 9. kolu) i Međimurec (1:2 u 15. kolu).

Nogometaši Nedelišća su pod vodstvom Gorana Međumurca kroz 15 utakmica osvojili 25 bodova (sedam pobjeda, četiri remija i četiri poraza) s gol-razlikom 33:18. Na tablici se ispred nalaze Varteks (+13), Bednja (+10) i Polet (+7), a bodovno smo poravnati s Pušćinama i Međimurcem.Ulazak u prvenstvo bio je dobar, u prvih pet kola osvojeno je devet bodova, a kao kiks može se okarakterizirati jedino 1:1 u gostima kod Omladinca. Zatim su uslijedila dva poraza, kod kuće protiv snažne Bednje te u Nedeljancu gdje nismo iskoristili terensku nadmoć.

U drugoj polovici jeseni upisana su dva teška gostujuća poraza s kojima je izgubljen korak s vodećima, Međimurec je bio bolji s 3:0, a Polet sa 4:1. Ali isto tako su ostvarene i tri vrlo uvjerljive pobjede: Jalžabet 4:0, Dubravka-Zagorac 5:1 i na kraju Novi Marof 9:0.

Trener Međumurac imao je na raspolaganju 21 igrača i svaki je nastupio u barem jednoj utakmici. Najveću minutažu ostvario je vratar Karlo Kocijan koji je 1260 minuta odradio među vratnicama, a s 15 minuta manje na terenu odmah do njega je Antonio Dodlek.

Uz spomenuti dvojac još su samo Fran Vibovec, Nikola Pomper i Toni Capan nastupili u svih 15 kola. Od sedmorice mlađih od 21 godine osim Vibovca ističe se još David Jurak, dok su ostali u prosjeku dobivali 20-ak ili manje minuta po utakmici te se još moraju nametnuti za veću ulogu.Među ligaškim najboljim strijelcima ne ističe se nijedno ime iz Nedelišća, naša momčad postigla je 33 pogotka (dva iz kaznenih udaraca) i čak 13 igrača upisalo se u listu strijelaca. Najefikasniji su bili Jurak i Capan sa šest pogodaka, a slijedi ih Luka Brlenić sa četiri.

S obzirom na minute provedene na terenu učinkovit je bio i Nino Vizinger s tri pogotka, i u prosjeku mu je za pogodak trebalo 89 minuta, najmanje u momčadi. Sa žutim kartonima prednjačili su Danijel Mesarić sa šest i Nino Pintarić sa četiri, dok su po jedno isključenje zaradili Brlenić i Boris Martinović.U Kupu Međimurja ostvaren je plasman u četvrtfinale koje se igra u proljetnom dijelu kad će u Nedelišću gostovati Rudar. Na putu do proljeća svladano je Pušćine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, te Borac PMP iz Turčišća s 2:1.

Nastup u Hrvatskom kupu završen je već u pretkolu, po drugi put je na Trate stigla Sloga iz Nove Gradiške i opet preko Nedelišća prošla u šesnaestinu finala. 2015. bilo je 6:7 nakon penala, a ovog puta 2:4 nakon 90 minuta igre.

Jesen 2018.:

Karlo Kocijan, Filip Paman (vratari), Marko Bađari, Luka Brlenić, Toni Capan, Antonio Dodlek, Mladen Filipović, Karlo Hajdinjak, David Jurak, Tomislav Levačić, Karlo Marciuš, Boris Martinović, Goran Međumurac, Danijel Mesarić, Leonard Mesarić, Karlo Novak, Nino Pintarić, Nikola Pomper, Dejan Slunjski, Fran Vibovec, Nino Vizinger, Leon Vrček