Devet golova za kraj: Mladi igrači iskoristili dobivenu šansu

= NK Nedelišće - NK Novi Marof 9:0

Jesenski dio prvenstva nogometaši Nedelišća završili su očekivanom pobjedom, a jednosmjernu utakmicu po prohladnom vremenu pratilo je 200-tinjak gledatelja. Iako ni naša momčad nije bila kompletna, nedostaci su se više odrazili na goste iz Novog Marofa koji su doputovali s 13 igrača.

Od početka je bilo jasno kakva će to biti utakmica, pitanje je bilo samo s koliko pogodaka razlike će domaćin proslaviti pobjedu. Nakon samo desetak sekundi Nedelišće dolazi do izgledne prilike koja nije iskorištena, no već nakon prvih 45 minuta bilo je uvjerljivih 4:0.

Golijada je započela u 12. minuti, udarac Luke Brlenića zaustavio je vratar Novog Marofa David Sabolek, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Toni Capan. Dvoboj je riješen u narednih pola sata kad igrači Nedelišća dolaze do četiri pogotka prednosti, što je bilo nenadoknadivo za goste.U ulozi asistenta bio je Dejan Slunjski, a pogotke je postizao David Jurak i upisao hat-trick - prva dva iz igre, a treći nakon udarca iz kuta. Trener Goran Međumurac u igru je ubacio mlade igrače, i na početku 2. poluvremena prosjek momčadi iznosio je 22,5 godine.

Iz gužve u petercu strijelac za 5:0 bio je Brlenić u 50. minuti, a deset minuta kasnije na dodavanje Capana lijep pogodak sa 16 metara i seniorski prvijenac postiže Leon Vrček. Od 74. minute bilo je 7:0, Karlo Novak oduzima loptu protivničkom vrataru, a u mrežu je poravnava Nino Vizinger.

Osmi i deveti pogodak stižu s minutom razmaka, u 82. minuti Jurak na asistenciju Novaka dolazi do svog četvrtog pogotka, dok je u 83. minuti Vizinger proigrao Capana za 9:0. Uz pogotke, momčad Nedelišća nije iskoristila još desetak izglednih prilika.NK Nedelišće - NK Novi Marof 9:0 (4:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 200
Suci: Pavlić, Rohtek, Šantalab; delegat: Perko

Strijelci: 1:0 Capan 12', 2:0 Jurak 15', 3:0 Jurak 25', 4:0 Jurak 40', 5:0 Brlenić 50', 6:0 Vrček 60', 7:0 Vizinger 74', 8:0 Jurak 82', 9:0 Capan 83'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić (od 46. Novak), Brlenić, Filipović (od 46. Marciuš), Jurak, Dodlek (od 46. Vrček), L. Mesarić (od 53. Međumurac), Slunjski, Pomper (od 46. Vizinger), Capan

Novi Marof: Sabolek (od 53. Benković), Horvat, Ivec, Beloša, Sabolić (od 57. Mešnjak), Loborec, Prepeljanić, Crnković, Beštek, Ključarić, Zidarić
Rezultati 15. kola: Rudar - Podravina 3:1, nedjelja: Sloga - Polet 3:4, Bednja - Pušćine 2:0, Nedeljanec - Omladinac 3:3, Jalžabet - Mladost Komet 1:1, Međimurec - Varteks 2:1, Dubravka-Zagorac - Dinamo 0:2