Bez bodova za Nedelišće u čvrstoj utakmici, Polet naizgled uvjerljiv

= NK Polet (SMnM) - NK Nedelišće 4:1

Svetomartinski Polet već je šest uzastopnih ligaških utakmica bez poraza protiv Nedelišća i uoči posljednjeg jesenskog kola jasno je da će naša momčad proljeće dočekati izvan najbolje trojke na tablici. Dinamičnom i temperamentnom derbiju prisustvovalo je oko 450 gledatelja.

Nedelišće je nastupilo bez trojice standardnih prvotimaca, a domaćin je bolje ušao u utakmicu. Već prvu pravu priliku uspjeli su pretvoriti u pogodak, u 11. minuti u dobroj poziciji našao se Tomislav Medved koji poentira za 1:0 nakon slabije reakcije vratara Karla Kocijana.

Samo nekoliko minuta kasnije priliku propušta Dejan Mezga, iz blizine je loptu poslao malo preko vratiju. Zatim je uslijedila faza utakmice u kojoj je Nedelišće imalo više od igre. U 20. minuti Leonard Mesarić proigrao je Danijela Mesarića, čiji pokušaj je obranio Dino Jambres.

Izjednačenje dolazi u 24. minuti, iz slobodnog udarca Luka Brlenić je pronašao L. Mesarića koji glavom zabija za 1:1. Naši nogometaši mogli su i preokrenuti do kraja poluvremena, David Jurak nije iskoristio izglednu priliku u situaciji u kojoj je bilo potencijala za najstrožu kaznu.S dobrom igrom naši nogometaši nastavili su u drugom dijelu, igrala se 51. minuta kad je izbačena cijela obrana domaćih, Antonio Dodlek odličnom loptom proigrao je Dejana Slunjskog koji sam pred Jambresom ne zabija u stopostotnoj prilici. A kako to biva, promašaji su došli na naplatu.

Polet u 60. minuti uzvraća pokušajem Medveda, ali Kocijan ovog puta odlično reagira i upisuje važnu obranu. Derbi je riješen u posljednjih 20-ak minuta, dvoboj je prelomio događaj u 73. minuti. U napadu domaćih Kocijan hvata loptu, usput ruši protivničkog igrača, dovoljno za kazneni udarac.

S 11 metara precizan je bio Medved i nakon toga momčad Nedelišća više nije imala snage za povratak. Već u 75. minuti bilo je 3:1 pogotkom Nikole Ferlina, dok je u 82. minuti Medved upisao i hat-trick za konačnih 4:1. U čvrstoj utakmici glavni sudac podijelio je po četiri opomene svakoj momčadi.

Pod vodstvom novog trenera Marija Kovačevića, koji je ujesen 2007. u Nedelišću bio igrač-trener, Polet je praktički potvrdio 3. mjesto ove polusezone. Iduće subote na Tratama gostuje Novi Marof.NK Polet (SMnM) - NK Nedelišće 4:1 (1:1)
Igralište: NK Polet, Sv. Martin na Muri / Gledatelja: 450
Suci: Vugrinec, Pintarić, Rohtek; delegat: Hozjak

Strijelci: 1:0 Medved 11', 1:1 L. Mesarić 24', 2:1 Medved (11 m) 73', 3:1 Ferlin 75', 4:1 Medved 82'

Polet: Jambres, Sakač, Mezga (od 87. Rožman), Hozjan, Barat, Horvat (od 33. Turk), Medved, Cvetković, K. Karlovčec (od 46. Ferlin), Herceg, Čurin (od 70. Goričanec)

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić, Brlenić, Jurak, Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper, D. Mesarić, Capan (od 74. Vizinger)
Rezultati 14. kola: Podravina - Dinamo 3:2, Varteks - Jalžabet 5:2, Mladost Komet - Nedeljanec 3:4, Omladinac - Bednja 0:10, Dubravka-Zagorac - Sloga 2:1, Novi Marof - Međimurec 1:4, Pušćine - Rudar 1:1