Razigrani i uvjerljivi protiv gostiju iz Turčina, pobjeda 5:1!

= NK Nedelišće - NK Dubravka-Zagorac 5:1

Četiri uzastopne utakmice bez poraza uspjeli su nanizati nogometaši Nedelišća koji će u posljednja dva jesenska kola pokušati dohvatiti 3. mjesto na tablici. Na martinjsku nedjelju na Tratama je gostovala Dubravka-Zagorac, i bio je ovo prvi ligaški dvoboj ovih klubova nakon punih 27 godina.

Po toplom, ali vjetrovitom vremenu utakmici je prisustvovalo 200-tinjak gledatelja. Domaći su od početka zagospodarili terenom te je nakon samo pola sata igre rezultat bio 3:0 u korist Nedelišća. U 11. minuti Luka Brlenić je poslužio Leonarda Mesarića koji s 18 metara prizemnom loptom pogađa za 1:0.

U 23. minuti neodlučnost vratara Dubravke-Zagorac Ante Pozdera iskoristio je Nikola Pomper koji ga nadskače i s ruba šesnaesterca glavom šalje loptu u praznu mrežu za 2:0. Nekoliko minuta kasnije s dvije obrane istaknuo se Karlo Kocijan, a već u 31. minuti naša momčad postiže i treći pogodak.

Nakon kombinacije Davida Juraka i Brlenića upravo Jurak uspješno dovršava akciju i Nedelišće vodi s 3:0. Prije kraja prvog dijela još jednu priliku imao je Brlenić, no lopta odlazi preko vratiju. Opušteniji ulazak u 2. poluvrijeme odmah su iskoristili gosti i u 47. minuti pogotkom Ivana Conjara smanjili zaostatak.

Do ovog pogotka Kocijan je u zadnjih pet kola čak 369 uzastopnih minuta čuvao mrežu netaknutom. Momčad iz Turčina u tim trenucima je bolje djelovala na terenu, a do drugog pogotka mogli su u 61. minuti kad dobar pokušaj I. Conjara iz slobodnog udarca s oko 25 metara odlazi preko gola.

Zatim je opet Nedelišće proigralo i u završnici stiglo do uvjerljive pobjede. U 77. minuti Dejan Slunjski asistirao je Nini Vizingeru za atraktivan pogodak petom, a još se dojmovi nisu slegli i Vizinger dvije minute nakon toga na dodavanje Tonija Capana izlazi sam pred Pozdera i matira ga za 5:1.

Iduće subote slijedi gostovanje u Svetom Martinu na Muri kod Poleta, izravnog konkurenta u borbi za 3. mjesto.

NK Nedelišće - NK Dubravka-Zagorac 5:1 (3:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 200
Suci: Vugrinec, Šambar, Hrastić; delegat: Sokač

Strijelci: 1:0 L. Mesarić 11', 2:0 Pomper 24', 3:0 Jurak 31', 3:1 I. Conjar 47', 4:1 Vizinger 77', 5:1 Vizinger 79'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Pintarić (od 65. Vizinger), Levačić, Brlenić (od 55. Slunjski), Filipović, Jurak (od 80. Novak), Dodlek (od 80. Vrček), L. Mesarić, Pomper, D. Mesarić (od 55. Capan)

Dubravka-Zagorac: Pozder, P. Conjar, Sambolec (od 46. Horvatić), I. Conjar (od 79. F. Gaća), Ribić (od 56. Toplak), Šestak (od 46. Kutnjak), Vuk, Belaj, Pofuk, Hrebak (od 56. A. Gaća), Katalenić
Rezultati 13. kola: Pušćine - Podravina 0:0, Rudar - Omladinac 1:0, Bednja - Mladost Komet 3:1, Nedeljanec - Varteks 2:4, Jalžabet - Novi Marof 9:0, Međimurec - Polet 0:5, Sloga - Dinamo 0:3