Bod iz utakmice bez golova: Nedelišće konkretnije, ali nedovoljno

= NK Dinamo (D) - NK Nedelišće 0:0

Bez pobjednika, bez pogodaka, ali uz puno borbenosti u Domašincu je odigran susret Dinama i Nedelišća pred 200-tinjak gledatelja. Momčadi su imale nekoliko izglednih prilika, ali oba vratara nisu puštala loptu u svoju mrežu. Nogometaši Nedelišća prvi put su ozbiljnije zaprijetili u 28. minuti.

U peterac domaćih loptu je poslao Boris Martinović, ali iz blizine njegov dobar ubačaj nije iskoristio Nikola Pomper čiji pokušaj zaustavlja vratar Luka Fodor. Dinamo je uzvratio u 32. minuti, iz slobodnog udarca s 20-ak metara pucao je Filip Petak, nakon obrane odbijenu loptu preko vratiju šalje Stjepan Krznar.

Igralo se žustro, a živci su počeli popuštati krajem prvog poluvremena, u sučev notes prvi je ušao Danijel Mesarić kad je u 40. minuti zaradio žuti karton zbog prigovora. U idućem napadu prema vratima Nedelišća pucao je Nikola Drožđek, ali taj pokušaj zaustavio je Karlo Kocijan.

Nova obećavajuća prilika naše momčadi došla je u 66. minuti, David Jurak je odlično proigrao brzog Tonija Capana, ali akciju zaustavlja 2. pomoćni sudac koji označava zaleđe. U trenutku upućivanja lopte Capan se nalazio barem tri metra u dozvoljenoj poziciji. Teško moguća, ali naočigled svih - gruba pogreška.

U 73. minuti dobar pokušaj Pompera iz slobodnog udarca s 20 metara i obrana domaćeg vratara. Od 76. minute Nedelišće ostaje s igračem manje, Martinović je isključen zbog udaranja protivničkog igrača, a koji nije opomenut za preoštar start prema našem pocrvenjelom igraču.

Do kraja više nije bilo prilika za pogodak, već još jedan žuti karton za goste, zbog preoštrog starta sankcioniran je Leonard Mesarić. Činjenica, a ne komentar: Usprkos grubim prekršajima domaći igrači u 90 minuta nisu opomenuti nijednom. U idućem kolu u Nedelišću gostuje Dubravka-Zagorac.NK Dinamo (D) - NK Nedelišće 0:0 (0:0)
Igralište: Kokotov vez, Domašinec / Gledatelja: 200
Suci: Kramar, Remar, Novak; delegat: Kolarić

Strijelci: -

Dinamo: Fodor, Novak (od 70. Jakšić), Hlišć, Antonović (od 46. Drvoderić), S. Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Marodi, Kovač, Drožđek

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Levačić (od 55. Filipović), Brlenić, Jurak (od 84. Međumurac), Dodlek, L. Mesarić, Pomper, D. Mesarić (od 75. Vizinger), Capan
Rezultati 12. kola: Podravina - Sloga 0:1, Polet - Jalžabet 6:0, Varteks - Bednja 2:0, Mladost Komet - Rudar 0:3, Omladinac - Pušćine 1:3, Dubravka-Zagorac - Međimurec 3:0, Novi Marof - Nedeljanec 1:3