Dodlek strijelac za pobjedu nad Podravinom

= NK Podravina - NK Nedelišće 0:1

Na gostovanjima kod Podravine nogometaši Nedelišća unazad nekoliko sezona redovito ubiru bodove, a tako je bilo i ovog puta. U odnosu na zadnje dvije utakmice došlo je do tri promjene u početnoj postavi, a momčad se treći put uzastopno uspjela vratiti iz Ludbrega s tri boda u džepu.

Čvrstu i borbenu utakmicu u kojoj je pobjednika odlučio jedan pogodak pratilo je 200-tinjak gledatelja. Prvi ozbiljan pokušaj Nedelišća zaustavljen je u 18. minuti, Luka Brlenić proigrao je Nikolu Pompera koji je mogao doći u izglednu poziciju, ali drugi pomoćni sudac označuje zaleđe kojeg nije bilo.

Podravina udarac prema vratima upućuje u 24. minuti, Nikola Valjak u očitom zaleđu prima loptu, prvi pomoćni sudac ne reagira, a lopta trese vanjski dio stative. Samo tri minute kasnije Nedelišće je povelo, na ubačaj Tonija Capana važan pogodak za 0:1 postigao je Antonio Dodlek.

Domaći su desetak minuta nakon toga bili blizu izjednačenja, no pokušaj Renata Sakača odlazi pored okvira gola. Prije odlaska na odmor dvije dobre reakcije vratara Podravine Ivana Markulinčića, u 42. minuti iz blizine je pucao David Jurak, nakon obrane i Brlenić, ali rezultat se ne mijenja.

Drugo poluvrijeme bilo je malo manje sadržajno, u 60. minuti Pomper je iz slobodnog udarca pucao s 18 metara, ali domaći vratar bio je spreman. Na drugoj strani Valjak s ruba šesnaesterca puca malo pored vratiju Karla Kocijana. Nakon isteka 90. minute pokušaj Dejana Slunjskog zaustavlja Markulinčić.

Nedelišće iduće subote na Tratama ugošćuje čakovečku Slogu.

NK Podravina - NK Nedelišće 0:1 (0:1)
Igralište: Gradski stadion, Ludbreg / Gledatelja: 200

Suci: Klarić, Čižmešija, Mesarić; delegat: Melnjak

Strijelac: 0:1 Dodlek 27'

Podravina: Markulinčić, Vađunec, Kučko (od 63. Havaić), Zelenc, Valjak (od 86. Zadravec), Horvat (od 71. Salajec), Marković (od 79. Matijašec), Fajt, Sakač, Lotar, Pačko

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Levačić, Brlenić (od 90. Marciuš), Jurak (od 64. D. Mesarić), Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 85. Vizinger), Capan
Rezultati 10. kola: Polet - Bednja 0:1, Varteks - Pušćine 2:0, Mladost Komet - Omladinac 2:0, Sloga - Međimurec 3:1, Dinamo - Jalžabet 2:0, Dubravka-Zagorac - Nedeljanec 0:0, Novi Marof - Rudar 1:2