Ništa od izlaska iz krize, uvjerljiva pobjeda Međimurca

= NK Međimurec - NK Nedelišće 3:0

Tri boda osvojena protiv Jalžabeta samo su prividno dala naznaku da bi stvari mogle krenuti u dobrom smjeru, jer je već prvi ravnopravan protivnik pokazao da u redovima Nedelišća nema promjena. Oko 500 gledatelja nazočilo je derbiju odigranom u Dunjkovcu-Pretetincu koji je pripao Međimurcu.

Prvu izglednu priliku imalo je Nedelišće, u 6. minuti greda se zatresla nakon udarca Danijela Mesarića, i to je bilo sve od gostiju. Međimurec dolazi u vodstvo u 9. minuti kad s 18 metara pogodak postiže Jure Copić, a deset minuta kasnije isti igrač zabija i za 2:0. Sve je bilo gotovo u prvom dijelu.

Domaći su pobjedu potvrdili već u 38. minuti, Copić je proigrao Marsela Štrukelja koji je strijelac za 3:0. U drugom poluvremenu bez promjene, Međimurec je i dalje loptu prepuštao igračima Nedelišća koji iz igre nijednom nisu zaprijetili prema vratima domaćih. Jedini pokušaj bio je iz slobodnog udarca.

S oko 18 metara dobro je pucao Dejan Slunjski, no vratar Međimurca Luka Bulić obranio je udarac. Netipično za susrete ovih klubova, sudačka trojka nije imala mnogo posla te je korektno i rutinska odradila svoj dio posla, a u mirnom derbiju nije bilo potrebe ni za žutim kartonima.

Nakon 9. kola Nedelišće se nalazi na 9. mjestu. Bila je ovo čak šesta uzastopna ligaška utakmica protiv Međimurca u kojoj nismo zabilježili pobjedu, a u dosadašnjih osam kola samo posljednjeplasirani Omladinac nije postigao pogodak protiv Međimurca, no sada je i naša momčad u tom malom društvu.

Iduće subote slijedi gostovanje kod Podravine, a protivnici nakon Ludbrega do kraja jesenskog dijela sezone su redom: Sloga (doma), Dinamo (vani), Dubravka-Zagorac (doma), Polet (vani) i Novi Marof (doma).

NK Međimurec - NK Nedelišće 3:0 (3:0)
Igralište: Hraščica, Dunjkovec-Pretetinec / Gledatelja: 500
Suci: Bubek, Jakovljev, Čurila; delegat: Mendaš

Strijelci: 1:0 Copić 9', 2:0 Copić 19', 3:0 Štrukelj 38'

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Hrustek, Štrukelj (od 65. Zadravec), Copić (od 77. Šobak), Golik (od 86. Gazibara), Treska, Škeljo, Kopjar (od 70. Mizuguchi), Šostarić (od 81. Novko)

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 46. Capan), Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović (od 22. L. Mesarić), Jurak (od 46. Levačić), Dodlek, Slunjski, Pomper (od 63. Vizinger), D. Mesarić
Rezultati 9. kola: Mladost Komet - Podravina 0:3, Omladinac - Varteks 2:2, Rudar - Polet 1:1, Pušćine - Novi Marof 2:2, Bednja - Dubravka-Zagorac 2:1, Nedeljanec - Dinamo 0:2, Jalžabet - Sloga 4:1