Napokon pobjeda, Jurak prvijencem načeo Jalžabet

= NK Nedelišće - NK Jalžabet 4:0

Punih mjesec dana seniorska momčad Nedelišća čekala je na ligašku pobjedu i dočekala je u domaćoj utakmici protiv Jalžabeta koji je nakon 8. kola posljednjeplasirani sastav prvenstva. Po promjenjivom vremenu susret je pratilo 200-tinjak gledatelja, a Nedelišće je zasluženo upisalo tri boda.

Goste iz Jalžabeta već u 7. minuti načeo je David Jurak, kojemu je u petom nastupu u dresu našeg kluba to prvi pogodak. Velika prilika propuštena je u 53. minuti kad je bio svladan vratar Marko Deduš, no loptu u praznu mrežu nije pospremio Nikola Pomper. Kazna za taj promašaj umalo je stigla u 56. minuti.

Nenad Hanc našao se pred vratarem Nedelišća Karlom Kocijanom koji je obranio njegov pokušaj. Nekoliko minuta kasnije naši nogometaši povećavaju vodstvo. Udarcem s oko 25 metara pogodak za 2:0 postigao je Luka Brlenić. Već u 65. minuti Nedelišće dobiva priliku za definitivnu potvrdu pobjede.

Kardinalnu grešku obrane Jalžabeta iskoristio je Danijel Mesarić i oduzeo loptu te zatim bio srušen za kazneni udarac. S 11 metara precizan je bio Dejan Slunjski za visokih 3:0. A u 82. minuti upravo je D. Mesarić bio strijelac za konačnih 4:0 na asistenciju Gorana Međumurca.

Pred nogometašima Nedelišća sada su dva gostovanja - 14. listopada susjedni derbi kod Međimurca, i 20. listopada susret s Podravinom u Ludbregu.

NK Nedelišće - NK Jalžabet 4:0 (1:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 200
Suci: Babić, Hrastić, Šantalab; delegat: Drvenkar

Strijelci: 1:0 Jurak 7', 2:0 Brlenić 59', 3:0 Slunjski (11 m) 65', 4:0 D. Mesarić 82'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Brlenić (od 70. Levačić), Filipović, Jurak (od 76. Vizinger), Dodlek (od 76. Vrček), Slunjski (od 78. Međumurac), Pomper (od 62. Capan), D. Mesarić

Jalžabet: Deduš, Labaš, Božić, Vrbek (od 76. Horvat), Hanc, Janušić (od 46. Car), Bručić, Friščić, Križanić (od 46. Petrovečki), Žugec, Amanović (od 72. Franjčić)
Rezultati 8. kola: Međimurec - Podravina 3:2, Polet - Pušćine 2:3, Varteks - Mladost Komet 5:0, Sloga - Nedeljanec 1:2, Dinamo - Bednja 3:2, Dubravka-Zagorac - Rudar 1:3, Novi Marof - Omladinac 2:1