Tri u nizu bez pobjede, Nedeljanec slavio u golijadi

= NK Nedeljanec - NK Nedelišće 3:2

Još do prošlog kola Nedelišće je bilo jedna od četiri neporažene momčadi u prvenstvu, a sada, na polovici jesenskog dijela sezone, upisana su dva uzastopna poraza i klub se nalazi na 9. mjestu. Koliko je situacija teška pokazuju brojke: deset bodova iza vodećeg Varteksa i četiri iza petoplasiranih Pušćina.

Nakon Bednje pobjedu nad našom momčadi proslavio je i Nedeljanec u utakmici kojoj je prisustvovalo oko 250 gledatelja. Domaći su već na početku poveli, pogotkom Marka Kovačića u 8. minuti Nedelišće je vrlo rano bilo u rezultatskom zaostatku. Zatim su uslijedile dvije prilike naših nogometaša.

U 23. minuti na dodavanje Leonarda Mesarića malo pored protivničkih vratiju pucao je Nikola Pomper, dok je u 32. minuti Antonio Dodlek proigrao Davida Juraka čiji udarac iz blizine brani vratar Andrija Pozder. Propuštene prilike ubrzo su došle na naplatu kad je Nedeljanec stigao do drugog pogotka.

Obrana Nedelišća nije do kraja otklonila opasnost i izbila loptu iz šesnaesterca, te na nju natrčava Tomislav Gredelj i u 35. minuti zabija za 2:0. Nedelišće se vratilo u zadnjim minutama prvog dijela, L. Mesarić uposlio je u 44. minuti Danijela Mesarića koji pogađa suprotni kut za 2:1 i mirniji odmor.

Blizu izjednačenja naši igrači bili su u 56. minuti kad je Mladen Filipović s 20-tak metara pogodio stativu. Ipak, rezultat je poravnat u 69. minuti, nakon udarca iz kuta odbijena lopta dolazi do Frana Vibovca koji poentira za 2:2. Povoljan rezultat nije dugo potrajao i domaćin u 74. minuti opet ima vodstvo.

Naša obrana nije pravovremeno zaustavila Kovačića koji je pretrčao pola terena i na kraju svladao Karla Kocijana za 3:2, što je bio i konačni ishod utakmice. Do kraja susreta još dvije prilike Nedelišća, u 82. minuti iz kuta je ubacio Dejan Slunjski, a pokušaj glavom Nine Vizingera obranio je Pozder.

U 88. minuti Dodlek je nakon prodora izbio pred vratara koji opet izlazi kao pobjednik i ne pušta loptu u mrežu. Povratak pobjedama Nedelišće će morati potražiti u idućem kolu protiv Jalžabeta, kad ćemo iznimno biti domaćini u nedjelju (7. listopada).

NK Nedeljanec - NK Nedelišće 3:2 (2:1)
Igralište: NK Nedeljanec, Nedeljanec / Gledatelja: 250
Suci: Velđi, Čižmešija, Novak; delegat: Kušen

Strijelci: 1:0 Kovačić 8', 2:0 Gredelj 35', 2:1 D. Mesarić 44', 2:2 Vibovec 69', 3:2 Gredelj 74'

Nedeljanec: Pozder, Buden (od 84. Štefulj), Žmegač, Đunđek, Matučec, Kovačić, Levatić, Rog, Blaži, Gredelj (od 60. Bistrović), Glavaš

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Levačić (od 46. Capan), Filipović, Jurak (od 70. Vizinger), Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper, D. Mesarić
Rezultati 7. kola: Varteks - Podravina 4:0, Mladost Komet - Novi Marof 7:1, Polet - Omladinac 3:2, Rudar - Dinamo 0:1, Pušćine - Dubravka-Zagorac 1:1, Bednja - Sloga 1:0, Jalžabet - Međimurec 2:3