Nedelišće dominiralo, Bednja dočekala kontre i pobijedila

= NK Nedelišće - NK Bednja 0:2

Prvi ovosezonski prvenstveni poraz nogometaši Nedelišća upisali su na domaćem terenu pred oko 350 gledatelja. U 6. kolu na Tratama je gostovala Bednja, a obje momčadi nastupile su bez nekoliko važnih prvotimaca. Unatoč dobroj igri i konstantnoj terenskoj inicijativi Nedelišće nije osvojilo nijedan bod.

Opet je bilo mnogo propuštenih i neiskorištenih prilika, a najbliže pogotku u našim redovima bio je Antonio Dodlek u 20. minuti kad se nakon odličnog prodora našao pred vratarem Bednje Sandrom Medvedom i poslao loptu malo pored stative. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0.

Gosti iz Beletinca svoj niz bez poraza nastavili su u zadnjih 20 minuta dvoboja. Obrana Nedelišća izigrana je u 72. minuti kad je samo četiri minute nakon ulaska u igru Tin Dvorski doveo Bednju u vodstvo. Domaći su zatim krenuli po što brže izjednačenje, a Bednja je nakon kontre stigla do drugog pogotka.

Dario Sakač krenuo je u 90. minuti prema Karlu Kocijanu i pred vratima uposlio Antu Ivančića koji rutinski poentira za 0:2. S ovim porazom Nedelišće se više ne nalazi pri vrhu tablice, a iduće nedjelje na rasporedu je gostovanje u Nedeljancu.

NK Nedelišće - NK Bednja 0:2 (0:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 350
Suci: Vugrinec, Vitez, Cepanec; delegat: Hozjak

Strijelci: 0:1 Dvorski 72', 0:2 Ivančić 90'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Levačić (od 63. Vizinger), Filipović, Jurak (od 46. Jurak), Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 76. Međumurac)

Bednja: Medved, Šinjori, Mar. Lučić, Daševci, Holi, Spajić (od 46. Šantek), Puškadija, Mat. Lučić (od 68. Dvorski), Sakač, Ivančić, Klopotan (od 90. Prstec)
Rezultati 6. kola: Podravina - Jalžabet 3:1, Polet - Mladost Komet 1:0, Sloga - Rudar 2:1, Međimurec - Nedeljanec 2:2, Dinamo - Pušćine 0:2, Dubravka-Zagorac - Omladinac 3:2, Novi Marof - Varteks 1:4