Minimalna pobjeda uz poražavajuću razinu neefikasnosti

= NK Borac PMP - NK Nedelišće 1:2

Po dvadeseti put u svojoj povijesti Nedelišće je izborilo četvrtfinale Kupa Međimurja. Pobjeda je bila očekivana, jer sve osim prolaza bilo bi ravno debaklu, no opet nije bilo jednostavno. Igrači Borca PMP gotovo da nisu izlazili iz svog šesnaesterca u prvom poluvremenu, a nakon 45 minuta bilo je 0:2.

Propisno su se ispromašivali naši nogometaši u početnih pola sata, pobjednik je mogao biti riješen nakon samo 5-10 minuta. Nemoguće je i pobrojati svaki udarac koji je išao u ili izvan okvira gola domaćih. Nedelišće je napokon povelo u 31. minuti kad je Nino Vizinger iz blizine lako pospremio loptu u mrežu.

U 38. minuti domaći vratar prekršajem zaustavlja Tonija Capana u kaznenom prostoru, a s 11 metara precizan je bio Dejan Slunjski za 0:2. Nekoliko minuta kasnije Borac propušta stopostotnu priliku kad lopta ide preko vratiju pa igrači Nedelišća na odmor odlaze s dva pogotka prednosti.

Uslijedio je hladan tuš odmah u 49. minuti, pogrešno dodavanje u našoj momčadi iskoristio je kapetan Borca Siniša Rušanec koji za 1:2 praktički s centralne linije igrališta prebacuje vratara Nedelišća Karla Kocijana koji se nalazio na granici šesnaesterca. Nakon toga pogodaka više nije bilo.

Nedelišće je imalo nekoliko prilika da potvrdi pobjedu, no opet je zakazala realizacija. Protivnik u četvrtfinalu biti će Rudar. U subotu je na rasporedu 6. kolo 4. NL ČK-VŽ i domaća utakmica protiv Bednje.

NK Borac PMP - NK Nedelišće 1:2 (0:2)
Igralište: NK Borac, Turčišće / Gledatelja: 80
Suci: Turk, Novak, Horvat

Strijelci: 0:1 Vizinger 31', 0:2 Slunjski (11 m) 38', 1:2 Rušanec 49'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Levačić, Jurak (od 60. Bađari), Dodlek (od 57. Vrček), Mesarić, Vizinger (od 78. Međumurac), Slunjski, Pomper (od 68. Marciuš), Capan
Rezultati osmine finala: Centrometal - Rudar 2:2, 1:4 (11 m), Polet (P) - Mladost Komet (Pr.) 4:2, Sloga (Č) - Mladost (SM) 4:6, Polet (SMnM) - Međimurec 4:1, Hajduk (B) - Sloga (Š) 3:1, Hodošan - Dinamo (P) 2:0, Međimurje - Spartak 3:0