Karić u 92. minuti bacio Nedelišće u očaj

= NK Varteks - NK Nedelišće 1:1

Krenula je nova sezona 4. NL Čakovec-Varaždin, a u 1. kolu Nedelišće je gostovalo kod varaždinskog Varteksa, prošlosezonskog trećeligaša koji je u ovoj utakmici bio domaćin na igralištu u Sračincu. Naša seniorska momčad je na ovom igralištu protiv sračinečkog kluba u ligaškoj utakmici posljednji put zaigrala davne 1987. godine.

Susret Varteksa i Nedelišća privukao je 200-tinjak gledatelja, a svakoj momčadi igrom je pripalo po jedno poluvrijeme. Varaždinci su u završnici prvog dijela imali dvije prigode za dolazak u vodstvo. U 37. minuti je Veldin Karić proigrao Tihomira Šoštarića čiji udarac odlazi malo pored vratiju.

Dvije minute kasnije Šoštarić je mogao biti u ulozi asistenta, na njegov ubačaj Matija Kuhar šalje loptu kraj stative te mreža Karla Kocijana ostaje prazna. U nastavku smo gledali puno angažiranije Nedelišće i niz prilika za pogodak u početnim minutama. Toni Capan je u 48. minuti gađao u vratarev kut koji mu brani udarac.

Obrana Varteksa popustila je u 52. minuti, Capan upošljava Dejana Slunjskog koji prosljeđuje loptu do Nikole Pompera koji zabija za vodstvo Nedelišća 0:1. Prilika za drugi pogodak i mirno privođenje kraju nije iskorištena u 60. minuti kad je Antonio Dodlek proigrao Capana koji izlazi pred vratara i ne zabija.

Bez konkretnih pokušaja nastavilo se do završnice, u 86. minuti pokušaj Slunjskog iz slobodnog udarca obranio je Luka Domjan, a vratar domaćih istaknuo se u dva navrata i nekoliko minuta kasnije kad je dva snažna udarca s oko 18 metara u okvir gola uputio Mladen Filipović. Domaći se do samog kraja nisu predali.

U drugoj minuti nadoknade Varaždinci su dočekali priliku i Karić je postigao pogodak za izjednačenje i podjelu bodova rezultatom 1:1. Iduće subote Nedelišće će u 2. kolu biti domaćin preloškoj Mladosti Komet.

NK Varteks - NK Nedelišće 1:1 (0:0)
Igralište: NK Sračinec, Sračinec / Gledatelja: 200
Suci: Juras, Horvat, Šupljika; delegat: Kapeš

Strijelci: 0:1 Pomper 52', 1:1 Karić 90+2'

Varteks: Domjan, Novoselec, Radić, Karić, Kuhar (od 86. Modrić), Jurić (od 65. Broz), Orehovec (od 75. Benković), Vuković, Nježić, Kukec, Šoštarić

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 46. Levačić), Martinović, Pintarić, Marciuš (od 46. Capan), Filipović, Dodlek (od 65. Vizinger), L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 87. Međumurac), D. Mesarić

Rezultati 1. kola: Polet - Dinamo 6:0, Mladost Komet - Međimurec 2:1, Omladinac - Jalžabet 1:2, Rudar - Bednja 0:1, Dubravka-Zagorac - Podravina 0:1, Novi Marof - Sloga 0:2, Pušćine - Nedeljanec 2:3