Bez šanse u Pušćinama, uvjerljiva pobjeda domaćina

Jedanaest primljenih golova i nijedan postignuti u dvije utakmice u razmaku od četiri dana nisu odlike momčadi koja se bori za naslov prvaka i bez obzira na probleme s kartonima i ozljedama ovako uvjerljive poraze ne bi si smjeli priuštiti. Susjedskom derbiju Pušćina i Nedelišća odigranom na Praznik rada prisustvovalo je oko 250 gledatelja, od čega će oni domaći još dugo pamtiti ovu pobjedu.

U prvom poluvremenu nogometaši Pušćina imali su apsolutnu inicijativu na terenu, a prvu priliku propustili su u 9. minuti kad je Patrik Šimunić bio na pravom mjestu i gotovo s gol-crte izbio loptu upućenu prema vratima Nedelišća. Mreže su mirovale pola sata, domaći su poveli u 33. minuti kad je pucao Mateo Požgaj, loptu je odbio vratar Nedelišća Dario Novak, a spremno je natrčao Robert Punčec za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Pušćine već zabijaju po treći put.

Najprije je naša momčad imala mogućnost za izjednačenje, Šimunić je u 37. minuti s oko 18 metara dobro pucao iz slobodnog udarca, no lopta odlazi malo pokraj okvira gola. Za 2:0 Ro. Punčec bio je asistent, a strijelac je bio Mario Pintarić u 38. minuti, već u idućoj minuti na dodavanje Karla Levanića svoj drugi pogodak na utakmici postiže Ro. Punčec za 3:0 nakon prvih 45 minuta. Naši nogometaši krenuli su puno bolje i angažiranije u nastavku utakmice, no ne zadugo.

Isključujući drugi žuti karton u 60. minuti zaradio je Fran Vibovec, a domaćin je igračku premoć okrunio s još tri pogotka i slavio visoku pobjedu. Prije toga, na početku drugog dijela Nedelišće propušta izglednu priliku, sa strane je ubacio Zvonimir Panić, a Nino Vizinger nije uspio pospremiti loptu u protivničku mrežu. U posljednjih 20 minuta susreta Pušćine postižu još tri pogotka. U 71. minuti Jaša Kocijan bio je strijelac za 4:0, a katastrofa je upotpunjena u završnici.

U 87. i 90. minuti još su po jedan pogodak postigli Renato Punčec i Luka Papec za konačnih 6:0. Iako je momčad Nedelišća zaigrala bez petorice kartoniranih i dvojice ozlijeđenih to ne bi trebalo biti opravdanje za još jedno potonuće nakon što protivnik dođe u vodstvo, a slab pristup i nepotrebna nervoza kad je pobjednik već bio poznat nikome ne služe na čast.

Po treći put ove sezone u istom kolu su poraženi i Polet i Nedelišće, a sada se u borbu za 1. mjesto priključila i Bednja. Susjedima iz Pušćina čestitke na zasluženoj pobjedi, a pred nama je domaća utakmica protiv Jalžabeta u subotu.

Rezultati 23. kola: Rudar - Polet 2:0, Sloboda - Zelengaj 1:2, Plitvica - Bednja 0:2, Međimurec - Sloga 4:1, Podravina - Novi Marof 5:1, Mladost Komet - Nedeljanec 0:4, Jalžabet - Dinamo 0:2


NK Pušćine - NK Nedelišće 6:0 (3:0)
Igralište: NK Pušćine, Pušćine / Gledatelja: 250
Suci: Žganec, Horvat, Tuksar; delegat: Ptiček

Strijelci: 1:0 Ro. Punčec 33', 2:0 Pintarić 38', 3:0 Ro. Punčec 39', 4:0 Kocijan 71', 5:0 Re. Punčec 87', 6:0 Papec 90'

Pušćine: Kolar, Bosilj (od 74. Papec), Ro. Punčec (od 81. Horvat), Kocijan, Re. Punčec, Dovečer (od 60. Posavec), Levanić (od 64. Cirkvenčić), Požgaj, Pintarić, Božić, Celinger

Nedelišće: Novak, F. Vibovec, Martinović, Pintarić, Šimunić, Panić, Vizinger, Marciuš (od 62. Vrček), Međumurac, Pomper, Bađari