#vježbajdoma

U cjelosti prenosimo dopis Hrvatskog nogometnog saveza:

Zbog epidemije novog koronavirusa koja je uzrokovala izvanrednu situaciju u cijelom svijetu, više od 100.000 mladih nogometaša u Hrvatskoj ostalo je bez prilike da svakodnevno trenira i uživa u nogometu.

Stoga je Hrvatski nogometni savez organizirao projekt #vježbajdoma tijekom kojeg će na dnevnoj bazi objavljivati video s individualnim treningom koji mladi nogometaši mogu izvesti kod kuće, bez dodatnih sprava i pomagala.

Projekt su kreirali glavni instruktor HNS-a Petar Krpan i instruktor kondicijske pripreme HNS-a Ivan Krakan, u suradnji s radnom skupinom predstavnika klubova 1. HNL mladeži.

Cilj projekta #vježbajdoma je potaknuti mlade nogometaše, ali i sve ostale sportaše, da tijekom ove izvanredne situacije, iskoriste vrijeme za tjelesnu aktivnost i usavršavanje svojih sposobnosti.

Treninzi će biti dostupni svakoga dana na YouTube kanalu HNS-a, kao i na HNS-ovim društvenim mrežama Instagram i Facebook.

Svi treninzi predviđeni su isključivo za samostalan rad u vlastitom domu.