Četvrti uzastopni poraz u gostima, Sloga iskoristila šanse i slavila

= NK Sloga (Č) - NK Nedelišće 3:2

Tri dana uoči najvažnije utakmice sezone momčad Nedelišća opet je djelovala indisponirano i pred 300-tinjak gledatelja upisala poraz u Čakovcu kod Sloge. Domaćin je brzo stigao u vodstvo, u 2. minuti pokušaj Stjepana Cabana zaustavlja Silvio Jovan, ali samo minutu kasnije Siniša Baksa zabija za 1:0.

Prema vratima Sloge prvi je zaprijetio Rodrigo Lima koji u 21. minuti puca pored okvira gola. Sreća se osmjehnula u 24. minuti kad je Nino Vizinger u namjeri da loptu vrati Jovanu umalo lobom postigao vrlo efektan autogol. U 32. minuti pokušao je Dejan Slunjski sa 16 metara, ali udarac brani Toshiki Furuya.

Čakovčani ipak dolaze do vodstva od 2:0, strijelac je bio Fabricio Cruz de Souza u 37. minuti i s tim rezultatom ušlo se u 2. poluvrijeme. U 49. minuti snažno je pucao Leonard Mesarić s 18 metara, ali ravno u Furuyu. Naša momčad u narednim minutama uspijeva smanjiti zaostatak.

Slunjski je u 54. minuti iz slobodnog udarca proigrao Antonija Šempera, a loptu je kod stative dočekao Vizinger za 2:1. Sloga opasno prijeti u 61. minuti, iz blizine je pucao Fabricio, ali dobrim refleksom Jovan čuva mrežu. No, obrana je po treći put popustila u 74. minuti kad Vedran Knežević zabija za 3:1.

Konačnih 3:2 u 85. minuti na asistenciju Vizingera postavio je Mesarić koji zakucava loptu u mrežu domaćih. Nedelišće slabo igra u gostima ovog proljeća te je ovo već četvrti uzastopni ligaški poraz. S obzirom na sve viđeno ostaje pitanje koju utakmicu je pratio delegat, a čije zapažanje izgleda ovako:

"Organizacija utakmice dobra, klupe korektne , kao i igrači u polju. U 90. minuti kod jednog prekida došlo je do malog naguravanja igrača, ali se na kraju sve smirilo. Golovi postignuti na regularan način. Zaslužena pobjeda domačina po prikazanoj igri."

U srijedu nas očekuje nova utakmica, prvih 90 minuta finala županijskog kupa protiv čakovečkog Međimurja.

NK Sloga (Č) - NK Nedelišće 3:2 (2:0)
Igralište: NK Sloga, Čakovec / Gledatelja: 300
Suci: Buden, Vitez, Hrastić; delegat: Hozjak

Strijelci: 1:0 Baksa 3', 2:0 Fabricio 37', 2:1 Vizinger 54', 3:1 Knežević 74', 3:2 Mesarić 85'

Sloga: Furuya, Obadić ©, Kosalec, Baksa, Knežević, Borko, Fabricio, Zoka, Caban, Kukovec (od 90. Bogdan), Hlapčić

Nedelišće: Jovan, Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger ©, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper
Rezultati 26. kola: Novi Marof - Bednja 1:2, Podravina - Omladinac 2:3, Mladost Komet - Pušćine 1:1, Varteks - Rudar 1:1, Polet - Nedeljanec 3:0, Dubravka-Zagorac - Jalžabet 1:1, Dinamo - Međimurec 2:3