Nedelišće u finalu kupa nakon 90 minuta strepnje!

= NK Nedelišće - NK Mladost (SM) 0:0

Poznat je i drugi sudionik finala Kupa Međimurja za sezonu 2018./2019., svoje treće uzastopno, a ukupno deveto u povijesti kluba izborila je momčad Nedelišća. Više od 500 gledatelja prisustvovalo je vrlo neizvjesnoj uzvratnoj utakmici polufinala protiv svetomarske Mladosti koja je lovila prvo finale.Pogodaka na utakmici nije bilo, no nekoliko prilika iz zadnjih petnaestak minuta prvog poluvremena možemo izdvojiti. U 31. minuti nakon ubačaja Dejana Slunjskog iz slobodnog udarca protivničku mrežu zatresao je Leonard Mesarić, ali u dvojbenoj situaciji označeno je zaleđe.

Naša momčad slavila je pogodak, a gosti su iz brze kontre zamalo stigli u vodstvo. Već u sljedećoj akciji Nedelišće je opet blizu pogotka, u prilici se našao Rodrigo Lima i pogodio stativu. Mladost je u 38. minuti zaprijetila preko Darija Nađa čiji pokušaj zaustavlja Karlo Kocijan, kao i odbijenu loptu.U nastavku susreta momčadi su pokušavale samo iz prekida, a nogometaši Nedelišća uspješno su održavali rezultat koji ih vodi u finale. Jedina mrlja dogodila se na isteku regularnog vremena, Slunjski je zaradio isključujući drugi žuti karton, a u naguravanju svih igrača po jedan iz svake momčadi je opomenut.

S 0:0, a na temelju golova u gostima Nedelišće je izborilo novo finale kupa u kojem ih čeka drugoligaš Međimurje iz Čakovca. U subotu nastavljamo s ligaškim obavezama, na Trate dolazi Podravina.

NK Nedelišće - NK Mladost (SM) 0:0 (0:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500

Suci: Velđi, Križarić, Zobec; delegat: Jambrović

Strijelci: nema

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger © (od 74. Caio Vinicius, od 79. Šemper), Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec

Mladost: Kanižaj, Pavlic, Kvakan, Nađ, Vlah, Mustač, Gašparić, Šulj (od 70. Jagić), Magdalenić (od 84. Erdelji), F. Igrec, D. Igrec (od 90. Rebrek)