Neriješeno s Nedeljancem, oba sastava imaju za čime žaliti

= NK Nedelišće - NK Nedeljanec 1:1

Niz bez ligaške pobjede nastavio se i u 22. kolu te su nogometaši Nedelišća spojili već četiri utakmice bez punog plijena. Ugodni vremenski uvjeti privukli su oko 350 gledatelja na susret s Nedeljancem u kojem naša momčad po prvi put u zadnjih 10 međusobnih utakmica nije postigla barem dva pogotka.

Domaći su puno bolje otvorili utakmicu i stvorili nekoliko odličnih prilika nakon lijepih akcija. U 17. minuti nakon ubačaja Borisa Martinovića glavom je pored okvira gola pucao David Jurak. Nakon prvog pokušaja nije dugo trebalo čekati na promjenu rezultata, Nedelišće je povelo četiri minute kasnije.

Rodrigo Lima poslao je povratnu loptu do Leonarda Mesarića, a najraspoloženiji pojedinac u našim redovima s desetak metara zabija za 1:0. U 33. minuti mogao se Rodrigo Lima po drugi upisati među asistente, ovog puta na drugoj strani pronalazi Martinovića čiji udarac odlazi pokraj gola.

Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću koja je lako mogla biti i veća. U drugom poluvremenu gosti iz Nedeljanca stvorili su više prilika i bili opasniji. Do izjednačenja su stigli u 82. minuti kad je pogodak postigao Emanuel Škvarić. Mogli su zatim i do vodstva, no dobar pokušaj Marka Kovačića obranio je Silvio Jovan.

Pred Nedelišćem su sada tri tjedna u kojima će odigrati čak pet utakmica, a prva je na rasporedu iduće nedjelje u Jalžabetu.

NK Nedelišće - NK Nedeljanec 1:1 (1:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 350
Suci: Vugrinec, Rohtek, Kobzinek; delegat: Hozjak

Strijelci: 1:0 Mesarić 21', 1:1 Škvarić 82'

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Jagec, Caio Vinicius (od 83. Vrček), Mesarić, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger (od 61. Kolak), Martinović, Capan (od 56. Šemper), Vibovec (od 75. Marciuš)

Nedeljanec: Stipan, Škvarić, Gazdek, Đunđek (od 46. Buden), Matučec (od 75. Žmegač), Kovačić, Levatić (od 46. Blaži), Hanžek, Rog, Hruškar (od 64. Štefulj), Glavaš
Rezultati 22. kola: Podravina - Varteks 1:3, Novi Marof - Mladost Komet 0:4, Omladinac - Polet 0:4, Dubravka-Zagorac - Pušćine 2:1, Dinamo - Rudar 0:2, Međimurec - Jalžabet 2:1, Sloga - Bednja 0:1