Uspavani početak odlučio utakmicu, bez bodova iz Pušćina

= NK Pušćine - NK Nedelišće 5:1

Novi debakl u općinskom derbiju u Pušćinama doživjeli su nogometaši Nedelišća, nakon prošlogodišnjih 6:0 momčad je i ovog puta bila nepotpuna i upisala težak poraz 5:1. Utakmica je odigrana pred velikim brojem gledatelja, a stvari su na terenu krenule nizbrdo od samog početka.

Prvu intervenciju vratar Silvio Jovan imao je već u 1. minuti kad je obranio udarac Jaše Kocijana. Samo dvije minute kasnije pri centru igrališta nije suđen prekršaj nad Leonardom Mesarićem, u nastavku akcije Jovan ruši Karla Levanića i Pušćine imaju kazneni udarac u 3. minuti.

S 11 metara siguran je bio Marko Bosilj za 1:0. Priliku za izjednačenje Nedelišće je imalo u 10. minuti, Boris Martinović ubacio je s lijeve strane za Davida Juraka koji puca pored vratnice. Domaći zatim pogotkom Roberta Malnara dolaze do prednosti 2:0, a do poluvremena Nedelišće je imalo još dvije prilike.

U 26. minuti nakon ubačaja Danijela Jageca iz kornera jedan pokušaj domaći igrači zaustavljaju gotovo na gol-crti, dok u 42. minuti također iz kuta, ovog puta desnog, ubacuje Antonio Šemper, a udarac glavom Nine Pintarića odlazi malo preko vratiju. Pobjednik je riješen u 58. minuti.

Malnar postiže svoj drugi pogodak i nakon 3:0 više nije bilo povratka za našu momčad. Zaostatak je smanjen u 71. minuti, Rodrigo Lima uposlio je Juraka koji posprema loptu u mrežu za 3:1. U idućem napadu Pušćina Leon Vrček nespretno postiže autogol i domaći imaju 4:1.

Posljednji pokušaj Nedelišća bio je udarac Rodriga Lime s 20-ak metara s kojim je u 74. minuti zatresao gredu. Konačnih 5:1 postavio je Malnar upisavši hat-trick, Mesariću je dosuđeno igranje rukom, iako je bio okrenut leđima, i iz slobodnog udarca sa 17 metara domaći postižu pogodak.

Bez pojedinca koji može povezati redove u igri i sa samo dvojicom igrača koji su se kroz 90 minuta istaknuli željom i borbenošću teško se moglo bolje. Misli su već usmjerene na dvoboj s Rudarom, u srijedu od 17:00 sati u Nedelišću se igra četvrtfinale Kupa Međimurja.NK Pušćine - NK Nedelišće 5:1 (2:0)
Igralište: NK Pušćine, Pušćine / Gledatelja: 500
Suci: Žganec, Felker, Tuksar; delegat: Mendaš

Strijelci: 1:0 Bosilj (11 m) 3', 2:0 Malnar 13', 3:0 Malnar 58', 3:1 Jurak 71', 4:1 Vrček (ag.) 73', 5:1 Malnar 81'

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Ro. Punčec (od 84. Pintarić), Kocijan (od 75. Dovečer), Levanić, Posavec (od 60. Re. Punčec), Malnar (od 90. Hajdinjak), Kos, Kišić, Mesec

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Jagec (od 68. Vrček), Caio Vinicius (od 65. Marciuš), Mesarić, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger, Martinović, Capan, Šemper
Rezultati 19. kola: Rudar - Međimurec 0:1, Omladinac - Sloga 3:3, Mladost Komet - Dinamo 3:0, Varteks - Dubravka-Zagorac 5:0, Nedeljanec - Podravina 0:1, Bednja - Jalžabet 2:0, Novi Marof - Polet 0:13