Novo slavlje u Prelogu, Šemper strijelac za pobjedu

= NK Mladost Komet - NK Nedelišće 0:1

Do druge pobjede u proljetnom dijelu prvenstva nogometaši Nedelišća stigli su na uvijek neugodnom gostovanju u Prelogu. S obje strane vidio se oprezan ulazak u utakmicu, no aktivnija i angažiranija bila je naša momčad kojoj je nedostajala mirnoća u završnici kako bi konkretizirala bolju igru.

Mladostaši su pretežno prijetili iz prekida, dok su s naše strane najveće prilike propustili Rodrigo Lima i David Jurak. Nakon relativnog mirnog prvog dijela u nastavku se situacija na terenu promijenila, igralo se uz više agresivnosti i nervoze, te malo kvalitetnog nogometa.

Nastavilo se s nekoliko propuštenih prilika pred oba gola, domaći su polako preuzimali inicijativu, i nakon izravnog crvenog kartona za Frana Vibovca u 77. minuti nakon rušenja protivničkog igrača u izglednoj prilici, činilo se da im voda dodatno ide na mlin. Ali naša momčad imala je druge planove.

U jeku lagane dominacije Preložana na drugoj strani terena je Caio Vinicius u 85. minuti proigrao Antonija Šempera koji sa 16 metara prebacuje vratara Filipa Farkaša i postiže lijep pogodak za 0:1 i vrijedna tri boda. Bez tri suspendirana igrača Nedelišće će iduće subote biti domaćin Omladincu.NK Mladost Komet - NK Nedelišće 0:1 (0:0)
Igralište: Park Mladosti, Prelog / Gledatelja: 450
Suci: Klarić, Horvat, Šupljika; delegat: Ptiček

Strijelci: 0:1 Šemper 85'

Mladost Komet: Farkaš, Halić, Sraka, N. Bukal (od 46. S. Radiković), Pintarić, Jambrović, Golubić, Vuk, Hladnik, D. Bukal (od 64. A. Radiković), Balent

Nedelišće: Kocijan, Jagec (od 54. Šemper), Caio Vinicius, Mesarić, Jurak (od 90+1' Marciuš), Rodrigo Lima, Vizinger (od 74. Kolak), Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec
Rezultati 17. kola: Rudar - Nedeljanec 0:0, Omladinac - Međimurec 4:2, Varteks - Sloga 5:0, Polet - Dubravka-Zagorac 5:0, Bednja - Podravina 0:2, Pušćine - Jalžabet 0:0, Novi Marof - Dinamo 1:4