Veterani došli do osmine finala 16. dvoranskog prvenstva HNS-a

Proteklog vikenda, od petka do nedjelje (16. - 18. veljače), održavalo se 16. dvoransko prvenstvo veterana HNS-a u sportskoj dvorani Valbruna u Rovinju, a između 24 prijavljene ekipe natjecala se i veteranska momčad Nogometnog kluba Nedelišće. Naš najstariji sastav se nakon trostrukog osvajanja Klupskog prvenstva Međimurja na mantinele odlučio okušati i na državnoj razini.

Ekipe su podijeljene u osam skupina po tri ekipe, a veterani Nedelišća su ždrijebom bili smješteni u skupinu D zajedno s Dubravom Tim kabel iz Zagreba i Barutanom iz Šibenika. U Rovinj su stigli u petak, a istog dana odigrali su i prvu utakmicu. Protiv Dubrave Tim kabel poraženi su rezultatom 3:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Branko Perko.

Zagrepčani su u petak kasno navečer s vrlo uvjerljivih 6:0 svladali Barutanu i time si osigurali 1. mjesto na tablici skupine. U subotu je o drugom putniku među 16 najboljih ekipa na turniru odlučivao susret Barutane i Nedelišća, a kako je završilo bez pobjednika 1:1, uz pogodak Dragana Vibovca, u osminu finala plasirali su se naši veterani zbog bolje gol-razlike.

Četvrtfinale je ipak bilo nedostižno, s 3:0 bolja je bila dubrovačka ekipa GOŠK-Jug Veterani 79. Završnica je odigrana u nedjelju, oba polufinala odlučena su nakon penala, a zatim je u finalu Neretva iz Metkovića sa čak 7:0 svladala Lokomotivu iz Zagreba, dok je prije toga GOŠK-Jug osvojio 3. mjesto i tek u toj utakmici primio jedini pogodak iz igre na turniru.

Sastav: Dragutin Borko, Darko Čuček, Mario Knez, Alen Kovačić, Goran Maček, Branko Perko, Siniša Senčar, Mladen Tkalčec, Dragan Vibovec, Damir Vizinger, Dejan Vizinger, Marko Vizinger

U predstojećem proljetnom dijelu prvenstva međimurske veteranske skupine Zapad, koja počinje krajem ožujka/početkom travnja, momčad Nedelišća nastojat će obraniti naslov prvaka, a sada su na dobrom putu. Nakon jeseni drže 1. mjesto s dva boda ispred Omladinca iz Novog Sela Rok i tri od Sokola iz Vratišinca, a kod oba kluba slijedi im gostovanje ovog proljeća.

Foto: HNS / Facebook GOŠK-Jug Veteran 79