Podturen u derbiju kola odnio tri boda iz Nedelišća

Nakon pobjede nad Naprijedom u Cirkovljanu momčad Nedelišća bila je domaćin drugoplasiranom Podturnu u 24. kolu Međimurske Premier NL. U derbiju kola Nedelišće nije uspjelo potvrditi izlazak iz krize te se i dalje nalazi na diobi 5. mjesta zajedno s Bratstvom (SV) i Dinamom.

Pred 300-tinjak gledatelja pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog poluvremena. Na 20 metara od vratiju Podturna izgubljena je lopta, gosti su krenuli u kontru, pokušaje Matije Petaka i Josipa Lepena obranio je Karlo Kocijan, ali lopta se odbija do Andreja Goričanca koji u 48. minuti postiže pogodak za 0:1.

U idućem kolu pred Nedelišćem je gostovanje u Prelogu kod 13-oplasirane Mladosti Komet.

Rezultati 24. kola: Draškovec - Bratstvo (J) 3:1, Mladost (SM) - Naprijed 2:0, BSK - Mladost K. (P) 1:1, Centrometal - Graničar 1:1, Međimurec - Bratstvo (SV) 0:2, Galeb - Sloga 0:9, Jedinstvo - Dinamo 1:3

 

NK NEDELIŠĆE - NK PODTUREN 0:1 (0:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 300.
Suci: Velđi, Križarić, Kolarić. Delegat: Hajdinjak.

0:1 Goričanec (48')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, Pintarić N. (14' Pintarić M.), Kršlak, Mavriček, Treska I. (60' Bacinger), Treska S. (77' Vibovec J.), Farkaš, Vibovec F., Vuk, Munđar. Trener: Luka Murk.

PODTUREN: Kolar, Golubić (89' Petak L.), Balenović, Petak M., Šegović, Goričanec (60' Dos Santos da Silva), Posavec, Hranilović, Lepen, Koščak (79' Ovčar), Horvat. Trener: Vjenceslav Hranilović.