Nova pobjeda za pamćenje, Nino Pintarić dvostruki strijelac!

17. kolo Međimurske Premier NL donijelo je dvoboj između (dotad) trećeplasiranog Nedelišća i drugoplasiranog Međimurca na Tratama. Prije početka utakmice više od 600 gledatelja odalo je minutom šutnje počast preminulom Dragutinu Borku, nekadašnjem tajniku kluba i dugogodišnjem igraču. U vrlo dinamičnoj i sadržajnoj utakmici okupljeni gledatelji mogli su vidjeti čak pet pogodaka.

Put do mreže prvi su pronašli gosti, slobodan udarac izveo je Bojan Vručina, a loptu je u mrežu skrenuo Filip Hrustek za 0:1 u 23. minuti. Samo tri minute kasnije Saša Treska izvodi slobodan udarac, lopta ide ravno u gol i vratar Dean Šafarić je izbacuje van, a pomoćni sudac signalizira da nema pogotka. U 28. minuti Vedran Kršlak izvodi slobodan udarac i trese gredu, a odbijenu loptu koristi Nino Pintarić za 1:1.

U 62. minuti zračni duel Iana Treske i Šafarića spremno je dočekao Matija Farkaš i hladno poentirao za preokret i vodstvo Nedelišća 2:1. Međimurec već u 67. minuti poravnava rezultat, a pogodak za 2:2 postiže Campos da Silva. U posljednjih 20-ak minuta obje momčadi krenule su po pobjedu. Igrači Nedelišća tražili su u 90. minuti kazneni udarac nakon prekršaja nad Kršlakom, no morali su se zadovoljiti udarcem iz kuta.

Na ubačaj Saše Treske u skoku je najviši bio N. Pintarić koji je pucao glavom i pogodio Vručinu koji se nalazio unutar gola te izbio loptu van. Signaliziran je pogodak u drugoj minuti nadoknade za pobjedu 3:2. S maksimalnih šest bodova trener Luka Murk započeo je svoj mandat u Nedelišću, a u idućem kolu pred nogometašima Nedelišća je gostovanje u Macincu kod sedmoplasiranog Centrometala.

Rezultati 17. kola: Graničar - Draškovec 1:1, Mladost K. (P) - Bratstvo (SV) 0:1, Podturen - Sloga 0:0, Naprijed - Dinamo 1:3, Bratstvo (J) - Jedinstvo 1:1, Mladost (SM) - Galeb 1:1, BSK - Centrometal 0:2

 

NK NEDELIŠĆE - NK MEĐIMUREC 3:2 (1:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 600.
Suci: Kolarić, Felker, Toplek. Delegat: Križarić.

0:1 Hrustek (23'), 1:1 Pintarić N. (28'), 2:1 Farkaš (62'), 2:2 Campos da Silva (67'), 3:2 Pintarić N. (90+2')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, Pintarić N., Pintarić M., Kršlak, Jurak, Treska S., Farkaš (od 80. Bacinger), Kayo (od 60. Treska I.), Vibovec F., Munđar

MEĐIMUREC: Šafarić, Kirić P. (od 90. Jazbec), Vabec (od 46. Kuhar), Suzuki, Hrustek, Vručina, Horvat, Špoljar, Kirić D., Zadravec (od 85. Mihalković), Campos da Silva