Bez pobjednika u 12. kolu, 1:1 u poništenim golovima

Utakmica 12. kola Međimurske Premier lige privukla je 400-tinjak gledatelja koji su stvorili sjajnu atmosferu u susretu Nedelišća i Bratstva iz Savske Vesi. Sredinom prvog poluvremena gosti su bili konkretniji i to uspjeli okruniti pogotkom. U 22. minuti nakon ubačaja sa strane pogodak glavom postiže Vedran Knežević, no isti je poništen zbog zaleđa.

Niti deset minuta kasnije, u 29. minuti, Josip Hlapčić iskoristio je nesmotrenost obrane Nedelišća i izravno iz slobodnog udarca pogodio praznu mrežu za vodstvo Bratstva 0:1. Početkom drugog poluvremena Nedelišće poravnava rezultat. Već u 47. minuti David Jurak na asistenciju Iana Treske šalje loptu u protivničku mrežu za 1:1.

U 67. minuti Marcos Gabriel nakon lijepog prodora posao dovršava pogotkom, no pomoćni sudac signalizirao je da je lopta ranije prešla aut liniju, te je i ovaj pogodak poništen. Izlazak iz krize Nedelišće će morati potražiti iduće nedjelje u Štrigovi, na gostovanju kod Sloge. Prije toga, na rasporedu je Slaven Belupo.

Rezultati 12. kola: Draškovec - Galeb 3:0, Centrometal - Dinamo 3:0, nedjelja: Međimurec - Jedinstvo, BSK - Sloga (Š), Mladost (SM) - Graničar, Bratstvo (J) - Mladost K. (P), Naprijed - Podturen

NK NEDELIŠĆE - NK BRATSTVO (SV) 1:1 (0:1)
Stadion: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 400.
Suci: Fleten, Korunek, Režek. Delegat: Jambrović.

0:1 Hlapčić (29'), 1:1 Jurak (47')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Marcos Gabriel (od 84. Leandro Gerson), Pintarić M., Mavriček (od 65. Farkaš), Jurak, Treska I., Vuk (od 62. Lesar), Munđar (od 76. Kayo Halen), Treska S., Kosir (od 46. Kršlak), Vibovec F.

BRATSTVO: Bratuša, Mesarić, Kai, Zanjko, Knežević, Škvorc (od 90+4. Hadeljan P.), Vurušić (od 45+1. Kovačević), Hlapčić (od 87. Horvat Mati. II), Horvat Mati. I (od 53. Lesar), Frančić (od 80. Ričko), Horvat Mate.