Pogodak Juraka nedovoljan za pobjedu, Preložani stigli do boda

Nogometaši Nedelišća već nekoliko kola muku muče s realizacijom stvorenih prilika, a isto se ponovilo i u 10. kolu Međimurske Premier NL u kojem je na Tratama gostovala Mladost iz Preloga. Od mnogobrojnih šansi postignut je samo jedan pogodak, u 38. minuti na asistenciju Nikole Munđara strijelac za vodstvo 1:0 bio je David Jurak.

Preložani su do izjednačenja rezultata stigli sredinom drugog poluvremena, odbijenu loptu dočekao je Rey Ferenčina i u 67. minuti postigao pogodak za 1:1, što je bio i konačni rezultat ove utakmice. Gosti mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom jer ih je od sigurnog poraza spasio vratar Marko Galoši s nekoliko dobrih intervencija.

Pred Nedelišćem je sada još jedan derbi, u 11. kolu na rasporedu je gostovanje u Kotoribi kod drugoplasiranog Graničara. Utakmica se igra 22. listopada (subota) od 15:00 sati.

Rezultati 10. kola: Draškovec - Jedinstvo 1:1, Galeb - Dinamo 0:2, Međimurec - Sloga 4:0, Centrometal - Bratstvo (SV) 0:2, BSK - Graničar 2:0, Mladost (SM) - Podturen 1:2, Bratstvo (J) - Naprijed 2:0

NK NEDELIŠĆE - NK MLADOST K. (P) 1:1 (1:0)
Stadion: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 230.
Suci: Đurđek, Žganec, Režek. Delegat: Jambrović.

1:0 Jurak (38'), 1:1 Ferenčina (67')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, Kršlak, Mavriček (od 46. Podvezanec), Jurak, Treska I., Pintarić N., Kosir (od 62. Kayo Halen), Farkaš (od 73. Leandro Gerson), Vibovec F., Munđar (od 86. Marcos Gabriel)

MLADOST K. (P): Galoši, Maike Augusto, Ferenčina, Zvornik, Pintarić, Vuk, Pavlic, Šegović, Hladnik, Balent, Coutinho