Nedelišće u zadnjim minutama ispustilo pobjedu u Podturnu

Momčad Nedelišća u 9. kolu Međimurske Premier NL gostovala je u Podturnu i vratila se kući s dva izgubljena boda. Ponovno terenska inicijativa, posjed lopte, stvorene prilike, ali i izostanak realizacije. Opet se dogodilo kad ne zabiješ - dobiješ, pa je domaćin imao više razloga za zadovoljstvo nakon utakmice koju je Nedelišće propustilo riješiti u svoju korist.

U 28. minuti Ian Treska je poslao loptu prema Kayu Halenu koji se sjurio prema vrataru Podturna i mirno poentirao za vodstvo 0:1. Naši nogometaši u drugom poluvremenu propustili su realizirati kazneni udarac, te jednu stopostotnu priliku prema praznim vratima, a naplata je stigla u 87. minuti. Igor Šegović bio je strijelac za 1:1 i podjelu bodova.

Sada slijede dva tradicionalna derbija i nema boljeg načina i većeg motiva za povratak na pobjedničke staze. U 10. kolu (15. listopada) na Trate dolazi Mladost iz Preloga koju smo pretprošle sezone svladali u oba susreta, dok nas u 11. kolu (22. listopada) očekuje gostovanje kod Graničara u Kotoribi kojeg smo prošle sezone svladali u oba susreta.

Rezultati 9. kola: Bratstvo (J) - Draškovec 2:4, Naprijed - Mladost (SM) 2:0, Mladost (P) - BSK 0:0, Graničar - Centrometal 3:0, Bratstvo (SV) - Međimurec 2:1, Sloga - Galeb 1:1, Dinamo - Jedinstvo 0:3

NK PODTUREN - NK NEDELIŠĆE 1:1 (0:1)
Igralište: Trnoc, Podturen. Gledatelja: 250.
Suci: Žganec, Novak, Čurila. Delegat: Hozjak.

0:1 Kayo Halen (28'), 1:1 Šegović (87')

PODTUREN: Kolar, Horvat (od 46. Goričanec), Vrtarić (od 77. Petak L.), Ovčar (od 56. Koščak), Golubić, Balenović, Petak M., Posavec, Šegović, Hranilović (od 84. Žganec), Lepen

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, Kršlak, Mavriček, Jurak, Treska I., Pintarić N., Kosir, Farkaš (od 85. Treska S.), Kayo Halen (od 44. Marcos Gabriel), Munđar