10 godina od pobjede: Nedelišće - Rijeka 1:0

Šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa Nedelišće je izborilo bez borbe, ždrijeb pretkola donio nam je tada Krku iz Lozovca koja je odustala od natjecanja. Nakon toga smo po koeficijentu uspješnosti spojeni s Rijekom, renomiranim prvoligašem koji je tri dana prije dvoboja s Nedelišćem svladao zagrebački Dinamo s uvjerljivih 3:0, i bio u nizu od tri pobjede u HNL-u.
 
Utakmica se odigrala 26. rujna 2012. godine na igralištu u Dunjkovcu-Pretetincu pred oko 1500 gledatelja koji su se nadali čudu da trećeligaš može izbaciti prvoligaša iz daljnjeg natjecanja. Najpoznatija internetska stranica za procjenjivanje trenutne vrijednosti igrača tada je procijenila momčad Rijeke na 12 milijuna kuna.
 
Trener Nedelišća Nenad Marčec odlučio se za slijedećih 11 igrača koji će započeti utakmicu: Nikola Posavec - Franjo Pintarić, Nino Pintarić, Željko Đukes, Ivan Jarić, Branko Perko - Neven Bujanić, Danijel Jagec, Mario Sečan - Davor Piškor, Goran Međumurac. Priliku s klupe čekali su: Nikola Košir, Dario Novak, Luka Železnjak, Manuel Marčec, Filip Topolnjak, Mateo Novak, Nino Vizinger, a zbog ozljede za sastav nisu konkurirali Tomislav LevačićSaša Mihalic i Denis Golubić.
 
Elvis Scoria poslao je na teren snažnu postavu, čak devetoricu s kojima je srušio Dinamo: Robert Lisjak - Niko Datković, Dario Knežević, Luka Marić, Goran Mujanović - Josip Brezovec, Damir Kreilach, Ivor Weitzer, Diego Vannucci - Danijel Cesarec, Antonini Čulina. Na klupi Rijeke također su bila zvučna prvoligaška imena: Ivan Mance, Jurica Vranješ, Ivan Močinić, Leon Benko, Mato Neretljak, Drago Gabrić, Andrea Mbuyi Mutombo, također uz nekoliko izostanaka zbog ozljeda.
 
Utakmica teško da je mogla početi gore za Nedelišće, nakon jednog duela pukla je arkada Nevenu Bujaniću, zbog čega je morao napustiti teren za igru. Isti se zamotane glave vratio na teren desetak minuta kasnije i zatim odigrao cijelu utakmicu, no Rijeka nije znala u tom razdoblju iskoristiti igrača više.
 
U prvom poluvremenu Rijeka je držala loptu u svom posjedu, imala više od igre, zaprijetila preko Josipa Brezovca, ali bez realizacije. Nedelišće je u nekoliko navrata uzvratilo preko kontre, ali pokušaji Gorana Međumurca ipak su bili bezuspješni. Bez pogodaka u prvih 45 minuta.
 
Drugo poluvrijeme donijelo je veću terensku inicijativu Rijeke, povlačenje Nedelišća u vlastiti šesnaesterac i čuvanje rezultata. Sve pokušaje Riječana s lakoćom je zaustavio vratar Nikola Posavec, u samoj završnici i udarac Ivora Weitzera, nakon kojeg je na drugoj strani zaprijetio Mario Sečan, ali po isteku 90 minuta rezultat je i dalje bio 0:0.
 
Igrala se 97. minuta kad je Leon Benko u šesnaestercu skrivio prekršaj nad Davorom Piškorom, a glavni sudac Andrej Burilo dosudio kazneni udarac za Nedelišće. Loptu je u ruke uzeo Danijel Jagec, prevario vratara Roberta Lisjaka i s 11 metara izveo legendarnu "panenku" za erupciju oduševljenja među brojnim gledateljima.
 
23 minute do kraja utakmice Nedelišće je u vodstvu 1:0. U završnici prvog produžetka prednost se mogla i udvostručiti, Davor Piškor je proigrao Gorana Međumurca, ali Robert Lisjak spasio je Rijeku. Zatim Antonini Čulina izbija pred Nikolu Posavca, ali srećom puca pored okvira gola.
 
U drugom produžetku Nedelišće je minutu po minutu držalo prednost, a Rijeka je od 112. minute ostala i s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Ivan Močinić. U tim trenucima igrači Rijeke već su se pomirili s porazom, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenulo je veliko slavlje u redovima Nedelišća.
 
 
NK NEDELIŠĆE - NK RIJEKA 1:0 (0:0, 0:0)
Igralište: Hraščica, Dunjkovec-Pretetinec. Gledatelja: 1.500.
Suci: Burilo, Grgić, Pataki, Trampus. Delegat: Ivić.
 
1:0 Jagec (97' - 11 m)
 
NEDELIŠĆE: Posavec, Pintarić N., Đukes, Sečan, Pintarić F., Jagec (od 112. Marčec), Perko (od 95. Vizinger), Bujanić, Međumurac (od 116. Topolnjak), Jarić, Piškor. Nisu ulazili: Košir, Novak D., Železnjak, Novak M. Trener: Nenad Marčec.
 
RIJEKA: Lisjak, Knežević, Datković, Mujanović, Cesarec, Čulina, Weitzer, Kreilach, Marić (od 106. Mbuyi Mutombo), Brezovec (od 77. Močinić), Vannucci (od 70. Benko). Nisu ulazili: Mance, Vranješ, Neretljak, Gabrić. Trener: Elvis Scoria.