Sigurna pobjeda protiv Draškovca, povratak na 1. mjesto

Nakon Galeba na početku prvenstva, u 5. kolu je na Tratama pao još jedan prošlosezonski četvrtoligaš. Momčad Draškovca držala je nulu do posljednjih minuta prvog poluvremena kad je 300-tinjak prisutnih gledatelja dočekalo pogotke. Goste je načeo Ian Treska udarcem sa 16 metara za vodstvo 1:0 od 39. minute.

Brzo nakon toga Nedelišće udvostručuje prednost, ubačaj Nikole Lesara u pogodak je pretvorio Boris Kosir u 41. minuti za 2:0. U nastavku utakmice naša momčad uspješno potvrđuje pobjedu, Luka Mavriček u 53. minuti odličnom loptom pronalazi Vedrana Kršlaka koji postiže pogodak za uvjerljivih 3:0.

U 67. minuti na asistenciju Nikole Munđara po drugi put na utakmici u strijelce se upisuje Kosir za povećanje vodstva na 4:0. Draškovec već u 68. minuti uspijeva smanjiti zaostatak, strijelac je bio Gontijo Avelar, a 4:1 bio je i konačni rezultat ove utakmice. U idućem kolu Nedelišće je domaćin Mladosti iz Svete Marije.

Rezultati 5. kola: Mladost (SM) - BSK 2:0, Bratstvo (J) - Centrometal 2:3, Naprijed - Međimurec 0:3, Podturen - Galeb 4:0, Mladost K. (P) - Jedinstvo 2:1, Graničar - Dinamo 3:3, Bratstvo (SV) - Sloga 1:1

NK NEDELIŠĆE - NK DRAŠKOVEC 4:1 (2:0)
Stadion: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 300.
Suci: Aldić, Križarić, Novak. Delegat: Kovač.

1:0 Treska I. (39'), 2:0 Kosir (41'), 3:0 Kršlak (53'), 4:0 Kosir (67'), 4:1 Gontijo Avelar (68')

NEDELIŠĆE: Topolnjak, Lesar, Kršlak (od 65. Munđar), Mavriček (od 80. Pintarić M.), Jurak (od 68. Podvezanec), Treska I., Pintarić N., Treska S., Kosir (od 74. Marcos Gabriel), Vibovec F., Vuk (od 77. Kayo Halen)

DRAŠKOVEC: Fodor, Balent, Novak (od 82. Kemec), Škvorc, Marić (od 63. Garzon Colome), Balent, Lipić (od 77. Balent), Sačer, Radiković, Zagoršćak, Švagelj (od 46. Gontijo Avelar)