Trate ponovno neosvojiva tvrđava: Pao je i Centrometal

Dojmovi od briljantnog nastupa u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa još se nisu slegli, a momčad Nedelišća već je tri dana kasnije morala odraditi obveze u Međimurskoj Premier NL. Na Trate je stigao Centrometal iz Macinca, ovosezonski krvnik iz Međimurskog nogometnog kupa, no u Nedelišću je odigrana neka potpuno drugačija utakmica.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Nikola Munđar je u ulozi asistenta, a loptu u protivničku mrežu posprema Vedran Kršlak za 1:0. Rezultat se promijenio već početkom drugog poluvremena, u 49. minuti Ian Treska pronalazi Kršlaka koji se po drugi put na utakmici upisuje u strijelce za vodstvo 2:0.

Put prema pobjedi osiguran je u 63. minuti, dvostruki strijelac Kršlak ovog puta je asistent, a pogodak za 3:0 postiže Saša Treska. U 89. minuti konačni rezultat 4:0 postavio je Marcos Gabriel. S maksimalnih devet bodova Nedelišće se nalazi na 1. mjestu, a već u srijedu (7. rujna) slijedi gostovanje u Belici kod prošlosezonskog doprvaka Prve MNL.

Rezultati 3. kola: Podturen - Dinamo 2:0, Mladost K. (P) - Sloga 1:1, Graničar - Bratstvo (SV) 5:4, BSK - Draškovec, Mladost (SM) - Međimurec, Bratstvo (J) - Galeb, Naprijed - Jedinstvo

NK NEDELIŠĆE - NK CENTROMETAL 4:0 (1:0)
Stadion: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 300.
Suci: Turk, Sukanec, Toplek. Delegat: Mezga

1:0 Kršlak (45'), 2:0 Kršlak (49'), 3:0 Treska S. (63'), 4:0 Marcos Gabriel (89')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Lesar, Pintarić M., Kršlak (od 74. Vuk), Mavriček (od 90. Vibovec J.), Treska I., Treska S. (od 78. Marcos Gabriel), Kosir (od 86. Bacinger), Podvezanec, Vibovec F., Munđar (od 62. Kayo Halen)

CENTROMETAL: Petković, Mihaljuš, Ister, Mesec (od 84. Dolar), Kocijan, Dombaj (od 70. Kirić), Hrebak, Meglić, Šenji (od 64. Marčec), Hruškar (od 88. Branda), Toma