Kakva utakmica! Nedelišće izborilo prolaz u Hrvatskom kupu!

 

Nogometaši Nedelišća nastavljaju u europskom ritmu odigravanja utakmica, a 31. kolovoza odigrana je utakmica pretkola završnice Hrvatskog nogometnog kupa. Na SRC Trate stigao je Varteks iz Varaždina, član Treće NL - Sjever. Oko 1000 gledatelja priredilo je pravu prvoligašku atmosferu uz glasno navijanje domaćih i gostujućih navijača.

Početak iz snova za Nedelišće. U 12. minuti ubačaj Nikole Munđara dolazi do Vedrana Kršlaka, iz blizine pronalazi Davida Juraka koji glavom trese protivničku mrežu za rano vodstvo 1:0. Krajem prvog poluvremena Varteks uspijeva u potpunosti preokrenuti rezultat. U 37. minuti Rok Horaček ubacuje do Tihomira Šoštarića koji je strijelac za 1:1.

U 45. minuti izgubljena je lopta na sredini terena, Dino Kovačec pronalazi Šoštarića koji svojim drugim pogotkom dovodi Varaždince u vodstvo 1:2. Rezultat se nije mijenjao do same završnice, a onda u 83. minuti Kršlak upisuje i drugu asistenciju, ovog puta za Marcosa Gabriela koji lijepo poentira za izjednačenje rezultata na 2:2.

Početak prvog produžetka opet iz snova. U 91. minuti Kršlak prima loptu na sredini terena, juri prema protivničkim vratima i s 20 metara upućuje udarac te nakon dvije asistencije postiže i pogodak za vodstvo 3:2. Posljednje minute opet su bile kobne, u 105. minuti, tri minute nakon ulaska u igru, Luka Bebek poravnava rezultat na 3:3.

U drugom produžetku pogodaka nije bilo i krenulo se u izvođenje jedanaesteraca. Početne dvije serije bile su stopostotne, za Nedelišće su bili precizni Kršlak i Saša Treska, a za Varteks Horaček i Kovačec. U trećoj Fran Vibovec zabija, dok Karlo Kocijan brani udarac Borni Radiću. U četvrtoj seriji precizni su Marcos Gabriel i Mihael Vlah.

Peta serija krenula je obranom, Jurica Valentić brani Jurakov pokušaj, a zatim na 4:4 u jedanaestercima poravnava dvostruki strijelac Šoštarić. Šesta serija bila je presudna, neobranjivo je pucao Ian Treska za 5:4, da bi na kraju Kocijan upisao i drugu obranu te zaustavio pokušaj Saše Stojka. S ukupnih 8:7 Nedelišće je izborilo prolazak u iduću fazu natjecanja.

 

NK NEDELIŠĆE - NK VARTEKS 2:2 (1:2) / 1:1 (NP) / 5:4 (11 m)
Stadion: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 1000.
Suci: Vidulin, Pajić, Balen, Melnjak. Delegat: Bračko

1:0 Jurak (12'), 1:1 Šoštarić (37'), 1:2 Šoštarić (45'), 2:2 Marcos Gabriel (83'), 3:2 Kršlak (91'), 3:3 Bebek (105')

NEDELIŠĆE: Kocijan, Pintarić N., Pintarić M. (od 51. Lesar), Kršlak, Mavriček (od 65. Podvezanec), Jurak, Treska I., Treska S., Kosir (od 77. Marcos Gabriel), Vibovec F., Munđar (od 46. Kayo Halen)

VARTEKS: Valentić, Mikičić (od 77. Premužić), Stojko, Radić, Jakupak, Horaček, Novko (od 68. Mihoković, od 102. Bebek), Vlah, Kovačec, Kukec (od 112. Pukšec), Šoštarić