Igrači s klupe donijeli preokret, pobjedu i vrh tablice!

Četiri dana nakon što je Međimurec nakon jedanaesteraca protiv županijskog prvoligaša izborio osminu finala Međimurskog nogometnog kupa, a Nedelišće na isti način ostalo bez prolaska protiv premierligaša, ove momčadi srele su se u 2. kolu Međimurske Premier nogometne lige. Bio je ovo već četvrti međusobni dvoboj odigran u 2022. godini.

Općinski derbi privukao je oko 450 gledatelja, a put do protivničke mreže u prvom poluvremenu pronašao je samo domaćin. U 41. minuti strijelac za 1:0 bio je Patrik Kirić i nogometaši Nedelišća odlaze na odmor s jednim pogotkom zaostatka. U nastavku utakmice trener Danijel Jagec pogodio je s izmjenama i ponovno kreirao preokret.

Sjajan pogodak za poravnanje rezultata stiže u 67. minuti, Nikola Munđar škaricama pogađa gredu, a lopta se odbija iza crte za 1:1. Samo tri minute kasnije domaćin je već u rezultatskom zaostatku, Kayo Halen u 70. minuti postiže pogodak za vodstvo Nedelišća 1:2. U 82. minuti Marcos Gabriel pogotkom za 1:3 potvrđuje pobjedu.

Nakon 2. kola maksimalan učinak od šest bodova imaju samo Bratstvo iz Savske Vesi i Nedelišće, a naše misli već su na idućem izazovu - u srijedu (31. kolovoza) je na rasporedu pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa i utakmica protiv varaždinskog Varteksa na SRC-u Trate.

Rezultati 2. kola: Draškovec - Graničar 1:7, Bratstvo (SV) - Mladost K. (P) 3:2, Dinamo - Naprijed 1:0, Centrometal - BSK 0:6, Sloga - Podturen 1:1, Jedinstvo - Bratstvo (J) 1:3, Galeb - Mladost (SM) 2:2

NK MEĐIMUREC - NK NEDELIŠĆE 1:3 (1:0)
Igralište: Hraščica, Dunjkovec-Pretetinec. Gledatelja: 450.
Suci: Velđi, Zobec, Felker. Delegat: Kovačić

1:0 Kirić P. (41'), 1:1 Munđar (67'), 1:2 Kayo Halen (70'), 1:3 Marcos Gabriel (82')

MEĐIMUREC: Šafarić, Kirić P., Vabec, Hrustek, Horvat, Špoljar, Kirić D. (od 79. Vidaković), Kuhar, Akagi (od 64. Suzuki), Zadravec, Jazbec (od 73. Petrovečki)

NEDELIŠĆE: Kocijan, Pintarić M., Lesar, Kršlak (od 74. Marcos Gabriel), Mavriček, Jurak (od 90+1. Vibovec J.), Treska I., Vuk (od 46. Munđar), Treska S. (od 63. Podvezanec), Kosir (od 58. Kayo Halen), Vibovec F.

 

Foto: Međimurska sportska mreža