Vibovec za izjednačenje i Kosir za pobjedu strijelci u preokretu!

Derbi 28. kola Prve MNL igrao se u Podturnu gdje je drugoplasirano Nedelišće gostovalo kod istoimenog domaćina koji se uoči ove utakmice nalazio na 3. mjestu. Podturen je ušao u utakmicu s čak pet uzastopnih pobjeda, no naša momčad taj je niz zaustavila i svoj nastavila ostvarivši osmu pobjedu u nizu. Kao što se i očekivalo od derbija, nije bilo jednostavno upisati nova tri boda.

U 14. minuti Dominik Vrtarić dovodi Podturen u vodstvo 1:0 i Nedelišće je bodove opet tražilo kroz preokret. Na izjednačenje rezultata čekalo se samo do 21. minute, udarac iz kuta izveo je Saša Treska, a iz okreta pod gredu protivničku mrežu trese kapetan Fran Vibovec za 1:1. Pobjedonosni pogodak stiže u 62. minuti, na asistenciju Vedrana Kršlaka strijelac za 1:2 bio je Boris Kosir.

Do kraja mjeseca pred nogometašima Nedelišća su tri utakmice - 21. svibnja na Trate dolazi Međimurec, 25. svibnja na rasporedu je prva utakmica finala Međimurskog nogometnog kupa u kojem u Nedelišću gostuje Međimurje, dok se 28. svibnja igra još jedan općinski derbi, Nedelišće ide u goste Centrometalu.Rezultati 28. kola: Graničar - Croatia 5:1, Omladinac - Jedinstvo 1:4, Dubravčan - Bratstvo (J) 2:1, Dinamo - Polet 2:1, Centrometal - Venera 2:2, Sloga (Č) - Bratstvo (SV) 2:5, Međimurec - Trnava 3:0, Sloga (Š) - BSK 0:1
 
Detalji utakmice: PODTUREN - NEDELIŠĆE 1:2
 
 
 
Foto: NK Nedelišće / Međimurska sportska mreža