NEDELIŠĆE U FINALU KUPA: Diego i Jurak strijelci za pobjedu!

U drugoj utakmici polufinala Međimurskog nogometnog kupa Nedelišće je na gostovanju u Dunjkovcu-Pretetincu kod tamošnjeg Međimurca branilo prednost 1:0 stečenu na Tratama u prvoj utakmici. Pred 700-tinjak gledatelja nogometaši Nedelišća stigli su na korak do plasmana u finale već nakon prvog poluvremena koje je završilo s dva pogotka prednosti u korist naše momčadi.

Protivnička obrana prvi put je popustila u 14. minuti, pokušaj domaćih na drugoj strani terena odsjeo je na gredi, a igrači Nedelišća izveli su brzu kontru koju je u konačnici u pogodak za 0:1 pretvorio Diego Armando. Vodstvo je udvostručeno krajem poluvremena, u 40. minuti na asistenciju Iana Treske svoj drugi pogodak na utakmici postiže Diego Armando za 0:2.

Međimurec uspijeva smanjiti zaostatak u 80. minuti, Jan Horvat bio je precizan iz slobodnog udarca za 1:2. Domaćin više od toga nije mogao, a pečat za prolaz u finale stiže u 90. minuti, loptu je ubacio Vedran Kršlak, dvostruki strijelac Diego Armando glavom spustio prema Davidu Juraku koji zabija za konačnih 1:3 i ukupnih 1:4 u polufinalu.

Protivnik u finalu bit će trećeligaš Međimurje iz Čakovca s kojim smo se dosad u finalu susretali već 2004., 2017., 2018. i 2019. godine.
 
 
MEĐIMUREC: Šafarić, Kirić P., Hrustek, Štrukelj, Pađen (od 61. Lukovnjak), Horvat, Kirić D. (od 46. Ichiguchi), Kuhar M., Zadravec, Otsuka, Vuković
 
NEDELIŠĆE: Topolnjak, Pintarić N., Pintarić M., Kršlak (od 90+1. Marciuš), Mavriček, Diego, Jurak, Treska I. (od 70. Gabriel), Bukvašević, Treska S., Farkaš (od 84. Vibovec F.)
 
Strijelci: 0:1 Diego 14', 0:2 Diego 40', 1:2 Horvat 80', 1:3 Jurak 90'