Pobjeda u derbiju: Nedelišće u BSK-ovu rubriku poraza upisalo broj jedan!

U jesenskom dvoboju Nedelišće je u 5. kolu zaustavilo BSK-ov stopostotni učinak, a u proljetnom dvoboju Nedelišće je u 22. kolu nanijelo BSK-u prvi ovosezonski poraz u prvenstvu Prve MNL! Susret prvoplasirane i drugoplasirane momčadi prvenstva opravdao je očekivanja i ponudio pravo nogometno i taktičko nadmudrivanje na kraju kojeg su tri boda otišla put Nedelišća.
 
 
Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, uz jednu priliku domaćih i dvije prilike Nedelišća, ali između vratnica su se istaknuli Karlo Kocijan i Ivan Prekupec. U drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti i pogotke, a mrežu BSK-a načeo je Saša Treska sjajnim pogotkom u 58. minuti za vodstvo 0:1. Snovi domaćih o osvajanju bodova na svom terenu polako padaju u vodu za 20 minuta.
 
Diego Armando napravio je velik posao u 78. minuti i uposlio Vedrana Kršlaka koji pogađa protivničku mrežu za 0:2. BSK se ne predaje i u zadnjih desetak minuta pokušava uloviti barem bod, a zaostatak su uspjeli smanjiti u 82. minuti kad pogodak za 1:2 postiže Saša Hojski. U četvrtoj minuti nadoknade sjajan trenutak za prvijenac u dresu Nedelišća koristi Gabriel Firmo Perez za pobjedu 1:3.
 
Rezultati 22. kola: Omladinac - Centrometal 4:2, Podturen - Dubravčan 5:1, Sloga (Č) - Bratstvo (J) 1:4, Graničar - Polet 3:1, Bratstvo (SV) - Trnava 3:4, Međimurec - Dinamo 0:0, Sloga (Š) - Jedinstvo 0:2, Croatia - Venera 4:2
 
Detalji utakmice: BSK - NEDELIŠĆE 1:3