Pogotkom Marčeca izbjegnut kiks protiv Plitvice

U pretposljednjem kolu prvog dijela prvenstva Nedelišće je na blagdan Uskrsa gostovalo u Gojancu kod trenutno posljednjeplasirane Plitvice. Na gostovanje se otputovalo s imperativom osvajanja tri boda, što je na kraju utakmice i ostvareno. Nakon mirnih 20-ak minuta igre Nedelišće je sredinom poluvremena bilo u sjajnoj prilici, no Boris Kosir propustio je u dva navrata matirati domaćeg vratara.

Obrana Plitvice ipak je ubrzo popustila, u 29. minuti strijelac za 0:1 bio je Jan Šimunić. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Matija Farkaš ostao je izvan terena s iščašenjem ramena, te mu želimo što brži oporavak i povratak na travnjake. Naša momčad dekoncentrirano je ušla u nastavak utakmice, a domaćin je preko Dominika Blažekovića to iskoristio već u 47. minuti za poravnanje rezultata na 1:1.

Plitvica je pokušavala odugovlačiti s igrom, a najskuplje je to platio Marko Tkalčec koji je u kratkom vremenu zaradio dva žuta kartona, prvi u 52. minuti zbog zadržavanje igre, a drugi u 68. minuti zbog igranja rukom u izglednoj prilici. Iz kaznenog udarca vodstvo je Nedelišću vratio Kosir koji je u 71. minuti bio siguran s 11 metara za 1:2, ali slavlje nije potrajalo jer Plitvica ubrzo izjednačava rezultat.

Samo pet minuta trebalo je domaćinu da stvari opet postavi na početak, u 76. minuti pogodak za 2:2 postigao je Nikola Melnjak. Ovog puta nisu se ni Gojančani dugo veselili jer već u 79. minuti pogodak vrijedan pobjede postiže Manuel Marčec za konačnih 2:3. Nedelišće je sada u nizu od pet utakmica bez poraza, a u 15. kolu na Trate dolazi četvrtoplasirani Omladinac iz Novog Sela Rok.

  

 Detalji utakmice » NK PLITVICA - NK NEDELIŠĆE 2:3