Centrometal zadržao rano vodstvo i kući odnio 3 boda

= NK Nedelišće - NK Centrometal 0:1Prvi put nakon četiri i pol godine opet su se na "bojnom polju" susreli Nedelišće i Centrometal, a na ugodno popunjenoj tribini SRC-a Trate razloga za slavlje na kraju utakmice imali su gostujući navijači. U općinskom derbiju pitanje pobjednika riješio je jedan pogodak, postignut već u 4. minuti.

Iz slobodnog udarca u blizini kornera ubacio je Petar Hrebak, a nespretnost u obrani Nedelišća iskoristio je Jurica Jalušić koji je doveo Macinčane u vodstvo u vrlo ranoj fazi utakmice. Izuzev pogotka gosti nisu uputili nijedan ozbiljniji udarac u okvir gola, dok naša momčad nije realizirala nekoliko prilika.

Vedran Kršlak pucao je u 14. minuti iz slobodnog udarca pod gredu, a istom igraču vratar Centrometala Samir Petković obranio je pokušaj i u 32. minuti. Dvije minute kasnije Tomislav Dombaj na drugoj strani sa 16 metara puca pored vratnice i to je bio posljednji pokušaj gostiju.

Do kraja prvog dijela Petković je imao još posla, prema njegovim vratima pucali su Saša Treska i glavom Matija Farkaš, a u 45. minuti stativa se ispriječila na putu do izjednačenja kad je David Škvorc umalo postigao autogol. Utakmica je od početka bila u nervoznom tonu, a isto se nastavilo i u drugom poluvremenu.

Glavni sudac podijelio je igračima ukupno devet žutih kartona. Igrači Nedelišća imali su u nastavku četiri prilike za pogodak, u 60. minuti Kršlakov udarac odlazi pored vratiju, a u posljednjih deset minuta utakmice glavom pokušavaju dva puta Zvonimir Panić i David Jurak, ali lopte također idu pored okvira gola.

Iduće dvije nedjelje očekuju nas gostovanja u Nedeljancu i Čakovcu.

   
19.09.2020.
16:30 sati
Turk, Novak, Sukanec
Nedelišće
SRC Trate
550 gledatelja

       
1'   Početak utakmice
4' GOOOL! Jalušić 0:1
30' Žuti karton: Jalušić
37' Žuti karton: Hrebak
42' Žuti karton: Škvorc
  45'   Poluvrijeme
52' Žuti karton: Petković
58' Žuti karton: Patafta
60' Izlazi: Kirić
Ulazi: Zavrtnik
65' Žuti karton: Kocijan
65' Žuti karton: Meglić
67' Žuti karton: Jurak
67' Izlazi: Patafta
Ulazi: Šimunić
75' Izlazi: Škvorc
Ulazi: Marčec
75' Izlazi: Dombaj
Ulazi: Vugrinec
79' Izlazi: Vizinger
Ulazi: Fumić
85' Izlazi: D. Novak
Ulazi: Ismajlovski
85' Izlazi: L. Novak
Ulazi: Bacinger
90'   Kraj utakmice

NEDELIŠĆE
1 Karlo KOCIJAN
4 Nino PINTARIĆ
6 Filip PATAFTA
7 Vedran KRŠLAK
10 David JURAK
14 Nino VIZINGER (C)
16 Stiven SABOL
18 Saša TRESKA
19 Boris KOSIR
20 Matija FARKAŠ
27 Zvonimir PANIĆ
   
22 Luka TOPOLNJAK
2 Jurica FUMIĆ
3 Jan ŠIMUNIĆ
5 Danijel JAGEC
11 Ian TRESKA
26 Fran VIBOVEC
44 Leo LESJAK
   
Trener: Danijel JAGEC

CENTROMETAL
12 Samir PETKOVIĆ
3 David ŠKVORC
4 Leon MEGLIĆ
5 Jurica JALUŠIĆ
7 Leon NOVAK (C)
9 Tomislav DOMBAJ
11 Robert JEZERNIK
13 Petar HREBAK
14 Filip KIRIĆ
18 Jaša KOCIJAN
19 Dino NOVAK
   
1 Marko VERTEŠ
6 Marko ZAVRTNIK
8 Goran ISMAJLOVSKI
10 Denis MARČEC
16 Leonardo HERGOTIĆ
17 Filip BACINGER
21 Goran VUGRINEC
   
Trener: Krunoslav BRATKOVIĆ