Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Prije 20 godina Borac je postao Nedelišće

Jedini nogometni klub iz Nedelišća samo je jednom u svojoj dugoj, 72-godišnjoj, povijesti promijenio svoj naziv. Službeno je registriran 26. svibnja 1946. godine kao NK Borac, a brojni nogometaši s ponosom su nosili dres pod tim imenom sve do kraja prošlog stoljeća.

Ključan trenutak promjene imena kluba dogodio se na redovnoj godišnjoj skupštini održanoj 11. siječnja 1998. godine kad je usvajanjem novog statuta odlučeno da će klub od tad nositi naziv Nogometni klub Nedelišće. Na skupštini je i potvrđen mandat tadašnjem predsjedniku Mirku Mačeku, koji je tu ulogu preuzeo u kolovozu 1996. godine.

Seniorska momčad se u sezoni 1997./1998. natjecala u 4. HNL - Međimurje i u konkurenciji 13 klubova zauzela 8. mjesto, a zbog reorganizacije sustava natjecanja iduće sezone klub se natjecao u 1. županijskoj ligi. Nakon 2-3 sezone konsolidacije i vraćanja kluba na "zdrave noge" krenuli su i uspjesi, a u zadnjih 20 godina klub je ostvario niz odličnih rezultata.