Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Nedelišće na vrhu lige i po gledanosti, i vrlo visoko na državnom nivou

Prošle sezone prvak Polet i novi trećeligaš Varteks uspjeli su smijeniti Nedelišće s vrha poretka po broju gledatelja na prvenstvenim utakmicama, ali u ovom jesenskom dijelu naš klub vratio se na prvu poziciju. Prosjek gledatelja na razini cijele lige je u opadanju, s prošlosezonskih 201,1 do trenutnih 183,7, no zato je prosjek Nedelišća u znatnom porastu.

Imali smo ukupno 4100 gledatelja u 15 utakmica (u prosjeku 273,3 po susretu), a s 3880 slijedi drugoplasirani Polet. Još su tri kluba imala preko 3000 gledatelja, a na samom dnu tog poretka su Zelengaj s 2200 i Sloga s 2190. Najviše posjetitelja na utakmicama bilo je u 12. kolu kad je na osam utakmica bilo 1820 gledatelja (227,5 po utakmici), a gotovo na istoj razini bilo je i 8. kolo s 1800.

Od ukupno 120 utakmica ove jeseni na njih deset okupilo se 300 ili više gledatelja, od toga je u čak pet utakmica Nedelišće bilo na jednoj strani terena. Najposjećenija utakmica odigrana je u 8. kolu kad su se sastali rivali Polet i Rudar, prisutno je bilo 600 gledatelja. Po 500 gledatelja bilo je na velikim derbijima Nedelišće - Polet u 7. kolu i Nedelišće - Međimurec u 12. kolu.

Najrelevantniji su podaci o gledateljima na domaćim utakmicama, a tu je Nedelišće daleko ispred svih s 2600 gledatelja u osam utakmica odigranim na SRC-u Trate. U prosjeku to iznosi sjajnih 325 gledatelja po utakmici, najbliži pratitelj je Polet s 292,8. Na tom tragu dolazimo do podatka da smo 22. najgledaniji klub u Hrvatskoj, među 150 klubova koji se natječu u najviša četiri ranga.

I još nekoliko zanimljivosti: u HT Prvoj HNL odigrano je 13 utakmica s manje gledatelja negoli iznosi naš prosjek, imamo veći prosjek posjete od četiri kluba 2. HNL i od 47 (od 50) trećeligaša, dok ostali hrvatski četvrtoligaši nisu ni blizu naše brojke. Za usporedbu, pojedini klubovi iz puno većih gradova nemaju ni 100: Međimurje (Čakovec) 82,5, Koprivnica 88,6, Jadran (Poreč) 96,2.

Kao i većina statističkih podataka, tako i ova ima svoju drugu stranu, a to je udio stanovništva pojedinog mjesta na domaćim utakmicama. Logično je da manja mjesta imaju veći postotak, te je na vrhu naše lige znatno ispred svih Polet, dok je Nedelišće pri dnu s ostalim većim mjestima i gradovima međimursko-varaždinskog kraja, a u kojima su razvijeni i ostali sportovi osim nogometa.

Top 25 najgledanijih klubova:

Udio stanovništva na utakmicama: