Neizvjesna jesen završena na 1. mjestu s najviše pobjeda u ligi

Jedna od zanimljivijih jeseni u posljednjih nekoliko godina je iza nas i ponosom možemo gledati na nju. S obzirom na zaista velik broj novopridošlih igrača i novog trenera teško je bilo nešto prognozirati, no cilj je bio biti pri vrhu tablice 4. HNL Čakovec-Varaždin s dobrim šansama uoči nastavka sezone, te naravno izboriti proljeće u Kupu Međimurja.

Na kraju jesenskog dijela Nedelišće se nalazi na sjajnom 1. mjestu i s pole positiona ulazi u proljetni dio koji počinje 3. ožujka 2018. godine. U 15 utakmica osvojena su 33 boda (10 pobjeda, 3 remija i 2 poraza) s gol-razlikom 34:19. Rivali iz Sv. Martina na Muri imaju samo bod manje, a iza njih su dva kluba koja su apsolutno iznenađenje, u svojoj prvoj sezoni u ovoj ligi Dinamo iz Domašinca i Bednja iz Beletinca završili su na 3. i 4. mjestu. Top 5 zaokružuje ludbreška Podravina.

Sezona nije mogla bolje početi, rijetki su očekivali pet pobjeda u prvih pet kola, iako je raspored bio naklonjen na startu. Uslijedile su dvije utakmice bez pobjede, težak poraz kod Dinama s umornim i nekompletnim sastavom nakon kup utakmice sa zaprešićkim Interom, te domaći remi u derbiju s Poletom. Svima je najteže pao poraz u Jalžabetu, no zatim smo u posljednjih šest kola bez ijednog poraza osvojili čak 14 bodova i u završnici preskočili Polet na 1. mjestu.

Jesen je specifična i po tome što su u čak dva kola istovremeno kiksali gotovo svi klubovi s vrha tablice, u 9. kolu pobjedu nisu slavili Polet, Podravina, Nedelišće i Dinamo, a i u posljednjem 15. kolu isti klubovi nisu pobijedili. Trener Krešimir Šenji koristio je usluge 20 igrača, dok trojica nisu dočekala svoju priliku s klupe. Prosjek starosti igrača iznosi 25,1 godina što je i prosjek lige, a više nismo najstarija momčad nego na diobi 6. mjesta po mladosti.

Maksimalnu minutažu od 1350 minuta (15 ut. x 90 min.) ostvario je vratar Karlo Kocijan, osim njega na svakoj utakmici zaigrao je i Andrej Nemet, a po odigranim minutama između njih dvojice smjestili su se Boris Martinović i Luka Brlenić. Iza Nemeta slijedi agilni Mladen Filipović, motor cijele ekipe, koji je ove sezone zaradio i kapetansku traku. Strijelci se na početku nisu izdvajali, no na kraju je iskočio Zvonimir Panić s 13 pogodaka, jedanaest u zadnjih šest kola.

Pored prvenstva klub se natjecao i dva kup natjecanja. U Hrvatskom kupu cilj je ostvaren plasmanom u šesnaestinu finala, u pretkolu je u Humu na Sutli nakon produžetaka svladana tamošnja Straža, a nakon toga uslijedilo je ispadanje od prvoligaša Intera iz Zaprešića. Očekivanja su ostvarena i u Kupu Međimurja u kojem se klub gostujućim pobjedama u Novom Selu na Dravi kod Jedinstva i u Orehovici kod Croatije plasirao u četvrtfinale. Protivnik je Sloga, utakmica se igra u Čakovcu.