Burna završnica jesenskog dijela, Nedelišće na 1. mjestu!

Nedelišće je jesenski dio prvenstva Četvrte nogometne lige Čakovec-Varaždin završilo na 1. mjestu! U posljednjem kolu odrađeno je gostovanje kod Rudara u Murskom Središću, a u očekivano tvrdoj, borbenoj i neizvjesnoj utakmici koju je pratilo 200-tinjak gledatelja pobjednika nije bilo.

Oslabljeni neigranjem trojice standardnih prvotimaca, suspendiranog Danijela Mesarića te ozlijeđenih Nenada Vibovca i Nine Pintarića, nogometaši Nedelišća uspjeli su osvojiti bod na teškom gostovanju. Rudar je poveo iz praktički prve prilike na utakmici, u 15. minuti naši igrači gube loptu na protivničkoj polovici, domaći kreću u kontru, a pogodak za 1:0 postiže Luka Čalopa.

Prije kraja prvog poluvremena Nedelišće je uspjelo poravnati rezultat, u šesnaestercu je nad Tomislavom Levačićem napravljen prekršaj i dosuđen je kazneni udarac. Siguran realizator u 38. minuti bio je Zvonimir Panić za 1:1. Nogometaši obaju klubova pokazali su htijenje za pobjedom, ali osim pogodaka ništa konkretno nije stvoreno ni na jednoj strani terena.

I u drugom dijelu prvu priliku imala je domaća momčad, nakon ubačaja Denisa Levačića do lopte dolazi Nino Vuri koji u 53. minuti puca malo preko vratiju. Nekoliko minuta kasnije Goran Međumurac na drugoj strani ulazi u protivnički šesnaesterac i ubacuje do Andreja Nemeta koji slabo puca glavom, ravno u ruke domaćeg vratara Marija Rajfa i rezultat se ne mijenja.

U 68. minuti pokušao je Međumurac s 20-tak metara, ali Rajf je bio na mjestu. Igra Nedelišća živnula je od 78. minute ulaskom u igru Mladena Filipovića i nedugo nakon toga stigao je i pogodak. Igrala se 81. minuta kad je Međumurac ubacio iz kuta, glavom je pucao Panić, a lopta se od terena odbija u gol i biva izbijena. Situaciju "pogodak ili ne" pogoršali su i neodlučni suci.

Pogodak Panića je priznat i deset minuta prije kraja susreta Nedelišće je uspjelo preokrenuti rezultat na 1:2. Rudar je odmah izjednačio, već u 82. minuti D. Levačić pronalazi Ivana Risonjića koji smiruje loptu i sa 17 metara je lijepim udarcem šalje u mrežu za 2:2. U 84. minuti Međumurac ubacuje iz slobodnog udarca, a pokušaj Vizingera glavom zaustavlja Rajf.

Nervoza prisutna tokom većeg dijela susreta dosegla je vrhunac pet minuta prije kraja, nakon međusobnog udaranja u prekidu igre isključeni su domaći D. Levačić i gostujući Vizinger, a broj sankcioniranih mogao je biti i veći. Rudar je još imao priliku iz slobodnog udarca, u 89. minuti sa 16 metara dobro je pucao Risonjić, ali Karlo Kocijan vršcima prstiju šalje loptu u korner.

Utakmica koja je obilovala prekršajima i u kojoj je Rudar u drugom poluvremenu tražio dva kaznena udarca završila je bez pobjednika. Remijem Poleta u Ludbregu i porazom Dinama kod Zelengaja zadržana je pozicija lidera prvenstva. Čestitke treneru Krešimiru Šenjiju i svim igračima na ovom uspjehu!

Rezultati 15. kola: Podravina - Polet 0:0, Međimurec - Mladost Komet 1:2, Sloboda - Pušćine 2:2, Zelengaj - Dinamo 3:1, Sloga - Novi Marof 2:3, Plitvica - Jalžabet 3:2, Bednja - Nedeljanec 6:2

NK Rudar - NK Nedelišće 2:2 (1:1)
Igralište: Šoderka, Mursko Središće / Gledatelja: 200
Suci: Pavlić, Kapeš, Remar; delegat: Perko

Strijelci: 1:0 Čalopa 15', 1:1 Panić (11 m) 38', 1:2 Panić 81', 2:2 Risonjić 82'

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić, Vuri, Knežević (od 46. A. Zadravec), F. Novak, Risonjić, Čalopa (od 51. Vurušić), Goričanec (od 20. M. Šoltić), Radiković

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić (od 78. Filipović), Antunović, Brlenić, Martinović, Špicar, Nemet (od 70. Vizinger), Panić, Petrovečki (od 46. Međumurac), Mandić